Rusza przebudowa drogi powiatowej Lekartów - Pietrowice Wielkie

2023-03-23, Czwartek
Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Lekartów - Pietrowice Wielkie

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Lekartów - Pietrowice Wielkie została podpisana. Zadanie, którego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych w Raciborzu Sp. z o.o. obejmuje wykonanie dokumentacji projektowych i robót budowlanych dla przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 916 w Lekartowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 416 w Pietrowicach Wielkich, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Podczas podpisania umowy Powiat Raciborski reprezentował wicestarosta Marek Kurpis oraz członkini zarządu powiatu raciborskiego Ewa Lewandowska, natomiast stronę wykonawcy Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych w Raciborzu Sp. z o.o., prezes Krzysztof Wrazidło.

Zakres rzeczowy zadania to głównie:
- przebudowa konstrukcji jezdni z poszerzeniami na łukach,
- przebudowa skrzyżowań, chodników, zjazdów, poboczy,
- odtworzenie i wyprofilowanie rowów przydrożnych,
- remont i wymianę elementów odwodnienia wraz z ich uzupełnieniem,
- przeniesienie kolidującej infrastruktury,
- doświetlenie przejść dla pieszych,
- wymiana oznakowania drogowego.

Koszt tego zadania zgodnie z podpisaną umową wynosi 14 778 751,77 zł.
Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 95% tj. w kwocie 14 039 814,18 zł.
Pozostałe środki to tzw. wkład własny Powiatu, który jest współfinansowany  przez  firmę Eko-Okna S.A. oraz Gminę Pietrowice Wielkie.

Termin zakończenia zadania przypada na czerwiec 2024 r.