Rusza konkurs na najlepszego rolnika ziemi raciborskiej

2013-02-28, Czwartek

Chcąc wyróżnić najprężniej działających rolników ziemi raciborskiej, serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej edycji konkursu "Najlepszy rolnik ziemi raciborskiej 2013 roku". Uczestnikami konkursu mogą być rolnicy mieszkający i prowadzący działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej na terenie powiatu, są płatnikami podatku rolnego oraz składki na ubezpieczenie społeczne rolników.

Instytucjami uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są gminy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - PT Racibórz, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Raciborzu, Śląska Izba Rolnicza - PT Racibórz. Zgłoszenia do udziału składa się lub przesyła w formie pisemnej do 10 maja 2013 r., na adres Starostwa Powiatowego w Raciborzu z dopiskiem: Konkurs "Najlepszy rolnik ziemi raciborskiej 2013 roku". Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas dożynek powiatowych.

Konkurs ma na celu popularyzację osiągnięć zawodowych i społecznych rolników z terenu powiatu raciborskiego, wyróżnienie osób gospodarnych, zaradnych, aktywnych i otwartych na nowoczesne rolnictwo, promowanie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie jak również kreowanie pozytywnego wizerunku rolnictwa i wsi naszego powiatu.

Sprawy organizacyjne konkursu prowadzi Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu (pok. 309), tel. 32 45 97 337. Szczegółowe zasady konkursu zostały ustalone w regulaminie (plik do pobrania).

Regulamin konkursu Najlepszy rolnik ziemi raciborskiej