Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w powiatowych szkołach

2020-08-21, Piątek

Wczoraj, tj. 20 sierpnia br. w siedzibie tut. Starostwa odbyła się narada z dyrektorami szkół  i placówek oświatowych powiatu raciborskiego. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Marek Kurpis oraz pracownicy starostwa z referatu finansowego, zarządzania kryzysowego oraz edukacji. W trakcie spotkania ustalono działania, które należy podjąć aby w sposób normalny i przede wszystkim  bezpieczny móc rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021.

Jak poinformowali dyrektorzy na chwilę obecną, w której to powiat raciborski przechodzi ze strefy żółtej w zieloną, system nauczania oraz otwarcie roku szkolnego w ich placówkach odbędzie się  w sposób stacjonarny jednak z zachowaniem wytycznych i procedur MEN i GIS oraz z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej.

Dodatkowo tut. Starostwo, mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i uczniów, podobnie jak w miesiącach poprzednich, uzupełni wyposażenie placówek oświatowych m.in. w płyny dezynfekujące, maseczki oraz przyłbice. W trakcie spotkania ustalono, że uczniowie będą rozpoczynać zajęcia w dwóch głównych turach tzn. na godz. 8.00 oraz 9.50. Dzięki temu zapewniona zostanie możliwość  dojazdu wszystkich uczniów do szkół (również spoza powiatu) zgodnie z obowiązującym od 1 września rozkładem jazdy, a przede wszystkim niezależnie od obowiązującej na terenie powiatu strefy (zielona, żółta, czerwona).

Szczegółowe informacje nt. rozpoczęcia roku szkolnego oraz planowanego systemu nauczania będą udzielane bezpośrednio w placówkach oświatowych.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną ostateczne ustalenia zostaną podjęte na kolejnej naradzie dyrektorów w dniu  28.08 br.