Rolnicy z powiatu raciborskiego poznają doświadczenia rolnicze z Opolszczyzny...

2005-06-17, Piątek

Rolnicy z terenu powiatu raciborskiego gościć będą na Opolszczyźnie, by tam poznać funkcjonowanie nowoczesnej fermy trzody chlewnej i gospodarstwa ekologicznego. Wyjazd szkoleniowy do Przeczy i Biadacza-Kamieńska organizuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu, z inicjatywy Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego.

Grupa 48 rolników wyjedzie na jednodniowe szkolenie 20 czerwca br. Gościć oni będą najpierw w Przeczy, w gospodarstwie prowadzonym przez Zakład Rolny "Mlekoland" Sp. z o.o. z Głubczyc. Działa tu bardzo nowoczesna obora i ferma trzody chlewnej. Następnie rolnicy pojadą do Biadaczu-Kamieńska k/Kluczborka, gdzie gościć będą u Państwa Ślicznych, którzy prowadzą gospodarstwo ekologiczne.

Wyjazdowe szkolenie do gospodarstw rolnych na Opolszczyźnie organizuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu. To inicjatywa Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu. Warto dodać, że w ubiegłym roku w czerwcu rolnicy wyjechali na trzydniowe szkolenie do Niemiec, gdzie zapoznawali się z możliwościami wykorzystywania środków UE na prowadzenie indywidualnych gospodarstw rolnych.