Remont sali gimnastycznej w ZSO nr 1 w Raciborzu zakończony...

2004-12-10, Piątek

Zakończono już modernizację sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza. Koszt inwestycji to 146 tys. 600 zł., z czego 100 tys. zł. to dofinansowanie uzyskane przez Powiat Raciborski z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Uroczystość oddania do użytku wyremontowanych pomieszczeń sali odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 11.30.

Remont sali gimnastycznej w ZSO nr 1 w Raciborzu rozpoczął się pod koniec sierpnia br. Wcześniej w budynku sali gimnastycznej wykonano inwestycję termomodernizacyjną, dofinansowaną m.in. ze środków Wojewodzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wymieniono okna i zmodernizowane instalację centralnego ogrzewania. Dzięki uzyskanym środkom z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, pod koniec sierpnia br. rozpoczęto dalsze roboty remontowe polegające na modernizacji sali gimnastycznej i zaplecza sanitarnego. Za 146 tys. 600 zł. (z czego 46 tys. 600 zł. to środki z budżetu Powiatu Raciborskiego, a 100 tys. zł. to kwotta dofinansowania z MENiS) odmalowano pomieszczenia sali gimnastycznej, wykonano oświetlenie, odnowiono parkiet, a także wyremontowano pomieszczenia sanitariatów i szatni.

Prace modernizacyjne trwały prawie dwa miesiące i zakończyły się w październiku br. Uroczystość oddania do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej w ZSO nr 1 odbędzie się 10 grudnia br. Rozpocznie się o godz. 11.30 spotkaniem zaproszonych gości i młodzieży w auli I LO, przewidziano m.in. rozstrzygnięcie szkolnych konkursów oraz krótki program artystyczny. Po oficjalnej uroczystości, uczestnicy przejdą do budynku sali gimnastycznej, gdzie uroczyście przecięta zostanie wstęga, a później rozegrany będzie mecz towarzyski pomiędzy uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.

W uroczystości udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.