Realizacja projektu pn.: "Szkoła młodych przedsiębiorców"

2018-10-24, Środa

W ramach  projektu pt.: "Szkoła młodych przedsiębiorców", realizowanego od września przez Powiat Raciborski, została uruchomiona strona internetowa, na której znajdują się materiały i treści związane z przedsiębiorczością startupową http://szkolaprzedsiebiorcow.edu.pl/

Główny cel projektu to zdobycie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi startupowych, pomagających założyć własną, innowacyjną firmę, potrzebnych do tworzenia i weryfikowania pomysłów biznesowych oraz ich wprowadzania na rynek.

Do projektu zrekrutowanych zostało 16 nauczycieli ze szkół powiatu, którzy uczestniczyli w blokach warsztatowych. Następnie nauczyciele podzielą się wiedzą zdobytą podczas warsztatów z uczniami w ramach  utworzonych zespołów projektowych. Dodatkowo zespoły projektowe opracują swój pomysł na biznes, który zostanie zaprezentowany 14 grudnia podczas finałowego dnia "Pitch Day" na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Patronat medialny: