Raciborscy artyści podbili Krym

2013-07-04, Czwartek

Zespół wokalny Miraż pod kierownictwem Elżbiety Biskup zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Estradowej "Gwiezdny Krym" w Jałcie/Livadii na Ukrainie. Grand Prix solistów zdobyła Adrianna Górka.

W dniach 22-27 czerwca 2013 r. zespół wokalny Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu na zaproszenie Prezydenta Festiwalu - Wiktora Strimowskiego, wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Estradowej "Gwiezdny Krym". Obok przedstawicieli powiatu raciborskiego na scenie wystąpili artyści m.in. z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Estonii reprezentując takie dziedziny artystyczne jak śpiew, taniec czy pokazy cyrkowe. Polski zespół zajął I miejsce, ponadto wokaliści zmierzyli się w konkursie solistów zajmując w swoich kategoriach wiekowych następujące lokaty:

I miejsce: Daria Soszyńska, Magdalena Wacha, Jakub Tul
II miejsce: Dominika Sławik, Maria Biskup, Julia Georges
III miejsce: Magdalena Wydriński, Anna Zając

Julia Georges zdobyła również Nagrodę Specjalną Jury za ciekawą osobowość sceniczną.

W wydarzeniu udział wzięła Pani Brygida Abrahamczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Raciborskiego, która podczas uroczystej gali wręczenia nagród konkursu, w imieniu Starosty Raciborskiego, zaprosiła wszystkich uczestników do Raciborza na przyszłoroczną edycję Festiwalu Piosenki Europejskiej.