RAPORT O STANIE POWIATU RACIBORSKIEGO ZA 2022 ROK

2023-06-27, Wtorek
W tle Zamek Piastowski w Raciborzu
Punktualnie o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu rozpoczęła się jedna z najważniejszych w roku, bo tzw. ABSOLUTORYJNA SESJA RADY POWIATU RACIBORSKIEGO.

Dzisiaj w imieniu całego Zarządu Powiatu Raciborskiego, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda przedstawił radnym RAPORT O STANIE POWIATU RACIBORSKIEGO ZA 2022 ROK.

RAPORT O STANIE POWIATU RACIBORSKIEGO ZA 2022 ROK zawiera informacje o:

- Finansach Powiatu
Możemy być bardzo zadowoleni z sytuacji finansowo-budżetowej, a to dowód na to, że prawidłowo realizujemy swoje zadania.

- Edukacji
Zrealizowaliśmy wiele projektów i zadań inwestycyjnych w placówkach oświatowych.

- Promocji Zdrowia
Podjęliśmy realizację wielu inwestycji w celu poprawy opieki zdrowotnej, m.in. w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, gdzie wciąż trwają prace.

- Kutury oraz współpracy krajowej i zagranicznej
Oczywiście w natłoku poważnych zadań oraz inwestycji, które mają wpływać na poprawę jakości życia mieszkańców, dbamy również o ich stan duchowy czyli o dobrą rozrywkę i kulturę, nie zapominamy również o współpracy krajowej i zagranicznej.

- Drogach
Obecna kadencja obfituje w niezwykle wysoką liczbę inwestycji drogowych - to jedno z priorytetowych zadań Powiatu.

- Scalaniu Gruntów
Dotychczas pozyskano ponad 50 mln zł na scalanie gruntów w powiecie raciborskim.

- Powiatowych jednostkach
Powiatowy Zarząd Dróg oraz Powiatowy Urząd Pracy to jednostki nam podległe, dlatego i tutaj regularnie staramy się podnosić komfort pracy pracownikom i udoskonalać warunki korzystającym z usług mieszkańcom.

Powiatowe Centrum Sportu zapewnia  aktywność fizyczną, na którą również stawiamy. Kondycja ruchowa dzieci i młodzieży leży nam szczególnie na sercu, dlatego zajęć sportowo-rekreacyjnych w naszym powiecie nie brakuje. Pamiętamy o naszych placówkach opiekuńczo-wychowawczych organizując różnego rodzaju akcje dla dzieci i młodzieży. Nie zapominamy również o naszych powiatowych domach pomocy społecznej, które wspieramy na bieżąco.

PODSUMOWANIE
Na dzisiejszej sesji zaprezentowano raport za 2022 r., który pokazuje, że Powiat wykorzystuje swój potencjał, skutecznie sięga po wsparcie i dobrze realizuje swoje zadania, a na wielu płaszczyznach jego działalność się wyróżnia, co zostało też potwierdzone i docenione, bo przypomnijmy, że POWIAT RACIBORSKI zdobył I miejsce w RANKINGU GMIN I POWIATÓW 2022.

- wszystko, co robimy z myślą o mieszkańcach. To ICH zadowolenie i zaufanie są dla nas największą nagrodą - Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda