Ekonomik wyjeżdża na praktyki do Sevilli 2022-01-14, Piątek

Ekonomik wyjeżdża na praktyki do Sevilli

Zespół Szkół Ekonomicznych, korzystając ze wsparcia programu Erasmus+, realizuje projekt "Praktyki zagraniczne - wyrównywanie szans młodzieży na rynku pracy". Całkowita kwota dofinansowania tego projektu wynosi 99 408 EUR.

Nowe kompetencje uczniów i nauczycieli CKZiU nr 1 2022-01-14, Piątek

Nowe kompetencje uczniów i nauczycieli CKZiU nr 1

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka-Gastronomik” realizuje program unijny „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II”. Celem projektu, poza doposażeniem istniejących pracowni do nauki zawodu, jest przede wszystkim umożliwienie uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji w zawodzie.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku 2022-01-04, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2022 r. finansowanego ze środków PFRON. W powiecie raciborskim istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach: obszaru A – zapewnienie dostępności w

ZSO nr 1 W TRAKCIE REMONTU 2021-12-30, Czwartek

ZSO nr 1 W TRAKCIE REMONTU

Po serii przeprowadzonych remontów w placówkach Powiatu Raciborskiego, które na celu miały podnieść standard wykonywanej pracy, kolejne znaczące środki przeznaczone zostały na modernizację budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, która również ma poprawić komfort uczniów i nauczycieli w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Budowa północno-zachodniej obwodnicy Raciborza coraz bliżej! 2021-12-30, Czwartek

Budowa północno-zachodniej obwodnicy Raciborza coraz bliżej!

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach odbyło się kolejne ważne merytoryczne spotkanie dotyczące planowanej budowy północno-zachodniej obwodnicy Raciborza.

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym 2021-12-22, Środa

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne 24 grudnia br.

Budowa północno-zachodniej obwodnicy Raciborza ze wsparciem finansowym Rządu 2021-12-22, Środa

Budowa północno-zachodniej obwodnicy Raciborza ze wsparciem finansowym Rządu

Podczas dzisiejszej konferencji w Pszczynie premier Mateusz Morawiecki przekazał informację, że ponad 4,5 mld zł dofinansowania zostanie przeznaczonych na budowę 51 obwodnic w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

MIKROBUS DLA ŚDS 2021-12-17, Piątek

MIKROBUS DLA ŚDS

To jest już szósty nowy samochód, który będzie służył mieszkańcom powiatu. Dzisiaj Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda w towarzystwie Członkini Zarządu Powiatu Ewy Lawandowskiej oraz Dyrektora oddziału śląskiego PFRON Jana Wrońskiego miał przyjemność oficjalnie przekazać do użytku Mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku 2021-12-16, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2022 r. finansowanego ze środków PFRON.

KONSULTACJE SPOŁECZNE 2021-12-16, Czwartek

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.