Bezpieczne Ferie 2023 2023-01-13, Piątek

Bezpieczne Ferie 2023

Od 16 stycznia do 26 lutego w naszym kraju, a od najbliższego poniedziałku do 29 stycznia w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich trwają działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2023”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

O zmianach w przepisach podatkowych i prawie pracy w 2023 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2023-01-12, Czwartek

Zdajemy sobie sprawę, że prawo pracy jak i podatki stanowią nieodłączną część prowadzenia każdego biznesu. Co więcej, znać się na nich muszą nie tylko biura rachunkowe, ale także przedsiębiorcy oraz menadżerowie. W Polsce kwestia prawa podatkowego ulega jednak bardzo częstym i nie zawsze odpowiednio wyjaśnionym zmianom.

12. edycja warsztatów programowania “Koduj z Gigantami” w Raciborzu 2023-01-03, Wtorek

12. edycja warsztatów programowania “Koduj z Gigantami” w Raciborzu

Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”.

Przypominamy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku 2022-12-29, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2023 r. finansowanego ze środków PFRON.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2022/2023 2022-12-20, Wtorek

Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2022/2023.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu promocji i ochrony zdrowia. 2022-12-09, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu promocji i ochrony zdrowia: „Psychologiczna opieka nad chorym, rodziną pacjenta w czasie choroby i w okresie żałoby oraz nad zespołem pracowników hospicjum w latach 2023 – 2025”.

Uwaga Klienci 2022-12-09, Piątek

Uwaga Klienci

Akademia Równych Szans 2022-12-01, Czwartek

Akademia Równych Szans

Szkoła Podstawowa nr 10 przy Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu realizuje obecnie projekt “Akademia Równych Szans”. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 ( Europejski Fundusz Społeczny). Realizacja projektu obejmuje okres od lutego 2022 roku do czerwca 2023 roku.

II edycja konkursu pn. „My i RYBY'' 2022-12-01, Czwartek

II edycja konkursu pn. „My i RYBY''

Wielkie cypryjskie śniadanie - czyli śniadania świata w CKZiU nr 1 w Raciborzu 2022-11-24, Czwartek

Wielkie cypryjskie śniadanie - czyli śniadania świata w CKZiU nr 1 w Raciborzu

Śniadanie wiedeńskie czy amerykańskie? Przed takim wyborem stanęli uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej z Pietrowic Wielkich. Technicy hotelarstwa Centrum pomogli swoim młodszym kolegom i koleżankom w przygotowaniu tego najważniejszego posiłku dnia.