KRUS przypomina o bhp w gospodarstwie rolnym 2016-07-18, Poniedziałek

W związku z sezonowym nasileniem uciążliwych prac w rolnictwie, prezes Kasy w otwartym liście do rolników przypomina o podstawowych zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, apelując o ich stosowanie.

Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt o wartości ponad 20 tys. złotych 2016-07-13, Środa

Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt o wartości ponad 20 tys. złotych

W drugim kwartale tego roku Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu sprzęt o łącznej wartości 21 708, 35 zł.

Konsultacje społeczne dot. uchylenia uchwały o zasadach przyznawania stypendiów Starosty Raciborskiego dla najzdolniejszych studentów 2016-07-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej określenia zasad przyznawania stypendiów Starosty Raciborskiego dla najzdolniejszych studentów - mieszkańców powiatu raciborskiego.

Spotkanie członków zarządu z prezesem raciborskiego PKS-u 2016-07-12, Wtorek

Spotkanie członków zarządu z prezesem raciborskiego PKS-u

Dziś 12 lipca br. podczas posiedzenia Zarząd Powiatu Raciborskiego odbyło się oficjalne spotkanie z nowym prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o. Damianem Knurą.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2016-07-12, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” z Krzyżanowic na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Mój Dom” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Ruszyła druga edycja programu rabatowego „PROMOCJA - ZIEMIA RACIBORSKA - rabaty i zniżki na produkty i usługi” 2016-07-11, Poniedziałek

Ruszyła II edycja programu rabatowego „PROMOCJA - ZIEMIA RACIBORSKA - rabaty i zniżki na produkty i usługi”.

Sportowo-artystyczne wakacje w MOSie 2016-07-05, Wtorek

Sportowo-artystyczne wakacje w MOSie

Pierwszy tydzień wakacji w raciborskim Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym już za nami. Z oferty przygotowanej w placówce skorzystało 15 dzieci. Miało być i sportowo i artystycznie. I tak właśnie upłynął ten czas.

Zapytanie z zakresu orzekania o niepełnosprawności w ramach Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2016-07-05, Wtorek

Starosta raciborski działając na podstawie art. 6a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ogłasza zapytanie ofertowe z zakresu orzekania o niepełnosprawności w ramach Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

Lokal użytkowy na działalność gastronomiczną na Zamku w Raciborzu 2016-07-05, Wtorek

Zamek Piastowski w Raciborzu posiada lokal użytkowy na działalność gastronomiczną.

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów - zmiany od 1 lipca 2016-06-28, Wtorek

Od 1 lipca br. nowym Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów będzie Anna Szukalska. Zmianie ulegnie także lokalizacja biura. Klienci, którzy chcą skorzystać z pomocy rzecznika mogą zgłaszać się do biura nr 7 w tut. starostwie (parter, budynek A – żółty).