Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim 2019-02-20, Środa

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2018 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2019 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1982) informuję, że kwalifikacja wojskowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 r. przeprowadzona zostanie w okresie od 4 lutego do 26 kwietnia 2019 r.

Nowe pracownie oraz dodatkowe kwalifikacje dla uczniów i nauczycieli w CKZiU nr 1 2019-02-19, Wtorek

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu od września 2018 roku realizuje projekt „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”. Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu przeprowadzona została rekrutacja, poprzedzona kampanią informacyjną o założeniach projektu.

Rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę ulic Łąkowej i Kościuszki 2019-02-18, Poniedziałek

Rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę ulic Łąkowej i Kościuszki

Dziś rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi powiatowej - ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu. Zadanie obejmuje dwa etapy: zatokę autobusową na ul. Łąkowej oraz przebudowę od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy. Na przebudowę czeka odcinek o długości 950 m.

Nauczyciele MOW-u w Rudach na kursie językowym w Anglii 2019-02-15, Piątek

Nauczyciele MOW-u w Rudach na kursie językowym w Anglii

Nauczyciele MOW-u w Rudach na kursie językowym w Anglii.

Miliony na scalanie gruntów dla Powiatu Raciborskiego 2019-02-15, Piątek

Miliony na scalanie gruntów dla Powiatu Raciborskiego

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda i członek zarządu Ewa Lewandowska w Urzędzie Marszałkowskim podpisali umowy na scalanie gruntów w ramach środków unijnych 2014-2020 z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na łączną kwotę 7 931 446,14 zł.

Uczniowie i nauczyciele z „Ekonomika” zdobywają dodatkowe kwalifikacje 2019-02-13, Środa

Uczniowie i nauczyciele z „Ekonomika” zdobywają dodatkowe kwalifikacje

Współczesny rynek pracy reklamy jest bardzo wymagający. Firmy reklamowe poszukują wykwalifikowanych pracowników posiadających interdyscyplinarne umiejętności.

Kolejowo-drogowa przyszłość Raciborza i okolic 2019-02-13, Środa

Kolejowo-drogowa przyszłość Raciborza i okolic

Wczoraj, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach starosta raciborski Grzegorz Swoboda wziął udział w spotkaniu poświęconym przyszłym inwestycjom kolejowym i drogowym na terenie powiatu i ich wzajemnej korelacji.

XII Gala Sportu w Raciborzu za nami 2019-02-08, Piątek

XII Gala Sportu w Raciborzu za nami

Wczoraj w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się XII Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu. Przyznano także tytuły "Raciborskich Championów" w 10 kategoriach i wyróżnienia specjalne.

Przetarg na zakup i dostawę ekologicznych autobusów w ramach projektu UE 2019-02-08, Piątek

Przetarg na zakup i dostawę ekologicznych autobusów w ramach projektu UE

Powiat raciborski ogłosił przetarg nieograniczony na zakup i dostawę 10 szt. fabrycznie nowych niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów wraz z wyposażeniem elektronicznym i wyposażeniem dodatkowym.

Konsultacje społeczne dotyczące zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych 2019-02-08, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie określenia zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych.