Przekazanie defibrylatora AED w Powiatowym Urzędzie Pracy

2018-08-23, Czwartek

Wczoraj starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz wicestarosta Marek Kurpis przekazali w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu defibrylator AED. Obecnym przy przekazaniu sprzętu był dyrektor miejscowej jednostki, Mirosław Ruszkiewicz.

Pierwsze tego typu urządzenie pojawiło się w ubiegłym roku na dworcu PKS. Od teraz jest także dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy. W bliskim sąsiedztwie tej jednostki znajduje się parę szkół i innych jednostek, przez które przewija się w ciągu dnia wiele ludzi. Stąd też Zarząd Powiatu Raciborskiego podjął decyzję o zakupie kolejnego defibrylatora AED.

Bezpośrednio po przekazaniu defibrylatora odbyło się szkolenie z jego użycia. Wzięło w nim udział osiemnaście osób. Byli to pracownicy Urzędu Pracy, PCPR oraz PINB. Szkolenie przeprowadził Łukasz Bilnik, który pokrótce opowiedział o funkcjach defibrylatora i zademonstrował jego działanie.