Przedstawiciele Hrabstwa Wrexham z roboczą wizytą w powiecie raciborskim...

2005-02-08, Wtorek

Z trzydniową, roboczą wizytą w powiecie raciborskim gościć będą przedstawiciele partnerskiego Hrabstwa Wrexham z Walii. Celem spotkania jest omówienie spraw związanych z rozwojem współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim a Hrabstwem Wrexham.

Z wizytą w dniach od 9 do 11 lutego br. gościć będą przedstawiciele zaprzyjaźnionego Hrabstwa Wrexham z Walii, który reprezentować będą Pani Marta Wilson oraz panowie Alan Watkin, George Lacy i Dylan Hughes. W czasie wizyty zostaną poruszone tematy związane z dalszym rozwojem kontaktów partnerskich pomiędzy Powiatem Raciborskim a Hrabstwem Wrexham.

Omówione zostanie m.in. uczestnictwo Powiatu Raciborskiego w Festiwalu Sztuki planowanego na początek czerwca br. w Wrexham. Ponadto partnerzy omówią przygotowywane na początek kwietnia br. spotkanie partnerskie młodzieży z Polski (Powiat Raciborski), Walii (Hrabstwo Wrexham) i Niemiec (Powiat Märkischer). Goście z Wrexham gościć będą także w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Tematem rozmów z dyrektorką placówki będzie możliwość współpracy między bibliotekami z terenu powiatu raciborskiego i Wrexham.

Walijskie Hrabstwo Wrexham jest oficjalnym partnerem zagranicznym Powiatu Raciborskiego, obok niemieckiego Powiatu Märkischer i Miasta Rendsburg. Umowa o partnerstwie zawarta została w maju 2004 roku. Od tego czasu, jak i wcześniej, podejmowane były i są liczne działania mające na celu umocnienie tejże współpracy, co owocuje obopólnymi korzyściami dla obu partnerów.