Przedsiębiorcy z Rohatynia z wizytą u Starosty Raciborskiego...

2005-05-20, Piątek

Rozmowy ze Starostą Raciborskim.Grupa przedsiębiorców wraz z Gubernatorem Okręgu Rohatyńskiego na Ukrainie gości z wizytą roboczą w Krzanowicach. Z gośćmi 20 maja br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu spotkał się Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Współpraca partnerska Krzanowic i Miasta Rohatyń trwa już 6 lat. Zakres współpracy obejmuje przede wszystkim wymianę młodzieży oraz wymianę kulturalną i sportową. Tradycją stały się już letnie wymiany młodzieżowe pomiędzy Rohatyniem a Krzanowicami. Jednak w Krzanowicach, oprócz rohatyńskiej młodzieży, goszczą również ukraińscy przedsiębiorcy, którzy interesują się funkcjonowaniem polskiej gospodarki.

W dniach od 18 do 20 maja br. w Krzanowicach gości 6-osobowa grupa przedsiębiorców z ukraińskiego Rohatynia. Towarzyszy im nowo wybrany Gubernator Okręgu Rohatyńskiego, Władimir Gusak, który dotychczas sprawował urząd Mera Rohatynia.

Starosta H. Siedlaczek i Gubernator W. Gusak (z prawej).20 maja br. Ukraińcy gościli w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Rozmowy ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem dotyczyły głównie rozszerzenia współpracy partnerskiej Krzanowic i Rohatynia do współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim a Okręgiem Rohatyńskim. Propozycja ta jest na razie wstępne. Starosta Siedlaczek wyraził jednak chęć podjęcia takiej współpracy w przyszłości. Zdaniem Starosty, takie partnerstwo jest w przyszłości nieuniknione: "Ukraina intensywnie dąży do integracji z krajami zachodnimi. Wydaje mi się, że Powiat Raciborski mógłby być pomostem właśnie pomiędzy Ukrainą a Europą Zachodnią" - stwierdził Henryk Siedlaczek. Gubernator Okręgu Rohatyńskiego Władimir Gusak zaprosił Starostę Raciborskiego do złożenia wizyty w Rohatyniu.

Goście z Ukrainy 20 maja br. odwiedzili także Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu. Jerzy Wziontek, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego, zapoznał ich z funkcjonowaniem opieki społecznej w powiecie raciborskim.