Przebudowa drogi powiatowej Tworków - Hanowice zakończona

2022-09-13, Wtorek
Przebudowa drogi powiatowej Tworków - Hanowiec zakończona

Dzisiaj starosta raciborski Grzegorz Swoboda w towarzystwie wójta Gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego, sołtysa Tworkowa Andrzeja Bulendy oficjalnie oddali do użytku świeżo wyremontowaną drogę powiatową Tworków - Hanowiec.

W spotkaniu uczestniczyła również radna powiatowa Ewa Widera, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu Monika Mużelak oraz kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Raciborzu Roman Peikert.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3507S od skrzyżowania z DK45 do końca obszaru zabudowanego w Tworkowie” polegało na przebudowie ul. Głównej w miejscowości Tworków na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Nowa) w kierunku osady Wydale, do końca obszaru zabudowanego, w rejonie skrzyżowania z ul. Hanowiec.

Zakres zadania obejmował głównie:
- przebudowę konstrukcji nawierzchni,
- wykonanie chodnika,
- przebudowę zjazdów i wlotów skrzyżowań,
- przebudowę poboczy oraz zjazdów do pól,
- wymianę i zabudowę nowych wpustów deszczowych,
- remont przepustów pod jezdnią i zjazdami oraz odcinków kanalizacji deszczowej wraz z wymianą studni rewizyjnych,
- remont fragmentów rowów, odmulanie, profilowanie i umocnienie,
- wykonanie kanału technologicznego pod kabel oświetleniowy,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Koszt przebudowy wyniósł prawie 1,8 mln. zł.
Udział Gminy Krzyżanowice w tym zadaniu wynosi 150 tyś. zł.
Wkład własny Powiatu Raciborskiego to ponad 1,6 mln. zł.