Przebudowa drogi powiatowej Tworków - Bolesław - Borucin na ponad 8,8 mln zł !

2022-10-11, Wtorek

Dzisiaj Starosta Grzegorz Swoboda z ramienia powiatu podpisał umowę na przebudowę drogi powiatowej na odcinku od drogi krajowej 45 w Tworkowie do początku obszaru zabudowanego Borucina.

Podpisana umowa po raz kolejny pokazuje zrównoważony rozwój powiatu.

Zadanie zostaje w całości zrealizowane przez powiat, ale jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu gmin potrzebnym do pokrycia części wkładu własnego. Stąd również obecność Wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego oraz Burmistrza Krzanowic Andrzeja Strzedulli.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ul. Adamczyka 12, 47-400 Racibórz za kwotę brutto: 8 832 922,86 zł.

Zadanie jest dofinansowane w 50% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg tj. 4 416 461,43 zł.
Pozostała część zostanie sfinansowana w połowie ze środków Powiatu Raciborskiego oraz w połowie ze środków Gminy Krzanowice i Krzyżanowice.