Program stypendialny dla młodzieży z obszarów wiejskich po raz kolejny w powiecie raciborskim...

2005-06-23, Czwartek

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego mogą ubiegać się o stypendium w ramach działania pn. "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). W roku bieżącym Powiat Raciborski zamierza po raz kolejny złożyć wniosek o dofinansowanie programu stypendialnego ze środków Europejskiego Funduszu Stypendialnego. W tym celu konieczne jest zidentyfikowanie ostatecznych beneficjentów programu.

O stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych publicznych i niepublicznych (mających uprawnienia szkoły publicznej), których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Warunkami ubiegania się o stypendium są również miejsce zamieszkania na obszarach wiejskich (stałe zameldowanie) oraz trudna sytuacja materialna rodziny (dochód rodziny w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie przekracza miesięcznie kwoty 504 zł netto, a w przypadku osoby niepełnosprawnej 583 zł netto). Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przekazywane będą tak jak dotychczas w formie refundacji kosztów poniesionych wcześniej przez ucznia związanych z pobieraniem nauki.

Stosowne formularze zgłoszeń o udzielenie stypendium dostępne są w szkołach. Wypełniony formularz wraz z zaświadczeniem o dochodach rodziny w 2004 roku oraz potwierdzeniem zameldowania należy złożyć w terminie do 15 lipca br. w szkole, do której uczęszczał będzie uczeń w roku szkolnym 2005/2006. Szczególnie do skorzystania z tej formy pomocy zachęcamy absolwentów szkół gimnazjalnych, którzy kontynuować będą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje udzielane są w każdej szkole oraz w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 - nr tel. 415 44 08.