Produkty ziemi raciborskiej w partnerskim Elbe-Elster

2014-08-21, Czwartek

W dniach 22-24 sierpnia 2014 r. osiemnastoosobowa reprezentacja Powiatu Raciborskiego będzie uczestniczyć w "Dniach Powiatów Partnerskich" w partnerskim samorządzie Elbe-Elster (Niemcy). W ramach wydarzenia w Doberlug Kirchhain zorganizowane zostaną dwudniowe targi promocyjne produktów regionalnych oraz występy artystyczne z bliźniaczych dla Powiatu Elbe-Elster samorządów.

W trakcie targów promowane będzie dziedzictwo kulturowo - kulinarne każdego z regionów partnerskich, w tym powiatu raciborskiego. Na trzech stoiskach wystawienniczych prezentowane będą:
- produkty spożywcze ziemi raciborskiej,  w tym słodycze, wyroby piekarnicze i wędliniarskie  (Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Raciborzu "Społem"),
- rękodzieło (pani Daniela Widota - Gmina Kornowac),
-  miody i wyroby pszczelarskie (pan Konrad Hańczuch - Gmina Krzyżanowice,  pan Łukasz Klein - Gmina Racibórz). Oprawę artystyczną zorganizowanych wydarzeń kulturalnych zapewni zespół wokalny "Miraż" z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Podczas pobytu odbędą się także uroczystości jubileuszowe partnerstwa Powiatu Elbe-Elster z Powiatem Nakielskim.