MIKROBUS DLA ŚDS 2021-12-17, Piątek

MIKROBUS DLA ŚDS

To jest już szósty nowy samochód, który będzie służył mieszkańcom powiatu. Dzisiaj Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda w towarzystwie Członkini Zarządu Powiatu Ewy Lawandowskiej oraz Dyrektora oddziału śląskiego PFRON Jana Wrońskiego miał przyjemność oficjalnie przekazać do użytku Mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku 2021-12-16, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2022 r. finansowanego ze środków PFRON.

KONSULTACJE SPOŁECZNE 2021-12-16, Czwartek

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu podsumował 2021 rok w sektorze przyznanych dotacji i refundacji kosztów. 2021-12-16, Czwartek

3.325 000,00 zł to kwota, jaką w 2021 r. Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu przyznał na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne oraz na refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osób bezrobotnych.

UWAGA! SMOG! 2021-12-14, Wtorek

UWAGA! SMOG!

Informujemy, że na podstawie wyników pomiarów na stacjach monitoringu w dniu 14.12.2021 r. i prognoz jakości powietrza w powiecie raciborskim, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest BARDZO ZŁA jakość powietrza, zwłaszcza w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy - CO TRZEBA WIEDZIEĆ? 2021-12-13, Poniedziałek

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy - CO TRZEBA WIEDZIEĆ?

Za nami pierwsze dwa dni Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który przyciągnął na zamkowy dziedziniec tłumy gości. Z racji tego, że potrwa on jeszcze do soboty 18 grudnia przypominamy o kilku ważnych kwestiach:

ZAKUP BILETÓW ONLINE OD 2022 r. 2021-12-10, Piątek

ZAKUP BILETÓW ONLINE OD 2022 r.

Powiat Raciborski jako organizator komunikacji powiatowo-gminnej wyraził zgodę na wprowadzenie przez PKS Sp. z o.o. w Raciborzu z początkiem 2022 r. możliwości ZAKUPU MIESIĘCZNYCH BILETÓW PRZEZ INTERNET.

REMONT PRZEPUSTU W KROWIARKACH ROZPOCZĘTY. 2021-12-09, Czwartek

REMONT PRZEPUSTU W KROWIARKACH ROZPOCZĘTY.

Trwają prace związane z "Remontem przepustu pod drogą powiatową nr 3524 S w Krowiarkach w kilometrażu 5+551", na którego realizację Powiat wnioskował o dofinansowanie z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

RAPORT DOTYCZĄCY SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI LASÓW PAŃSTWOWYCH 2021-12-08, Środa

RAPORT DOTYCZĄCY SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI LASÓW PAŃSTWOWYCH

Raport zawiera najistotniejsze dane w zakresie modelu organizacyjnego i formy prawnej zarządzania lasami stanowiącymi własność Skarbu Państwa, prezentuje wkład wnoszony w zrównoważony rozwój, ochronę różnorodności biologicznej, pozytywny wpływ na kształtowanie klimatu oraz podkreśla znaczenie ochrony przeciwpożarowej.

PODPISANO UMOWY NA PRZEBUDOWĘ KOLEJNYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH 2021-12-07, Wtorek

PODPISANO UMOWY NA PRZEBUDOWĘ KOLEJNYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH

Umowy na dwa kolejne zadania realizowane w modelu ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ zostały podpisane.