Przekroczenie poziomu alarmowego dla ozonu 2015-08-04, Wtorek

Powiadomienie z dnia 4 sierpnia 2015 rokuo przekroczeniu wartości progowej informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia w powietrzu przekroczenia poziomu alarmowego dla ozonu.

Staże i szkolenia dla osób bezrobotnych 2015-08-03, Poniedziałek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zaprasza zarejestrowane osoby bezrobotne zainteresowane odbyciem stażu lub szkolenia o zgłoszenie się do doradców klienta w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących ofert stażowych oraz szkoleń.

Festiwal Muzyki Elektronicznej INTRO Festival 2015 na Zamku Piastowskim już jutro! 2015-07-31, Piątek

INTRO Festival - to koncerty, występy DJ-ów, taniec i sztuka w otoczeniu murów zamkowych i wizualizacji świetlnych. Impreza muzyczna z dodatkiem różnych form sztuki, bo będzie i malarstwo, strefa mody i tatuażu. To nieco inna formuła muzyczna od dotychczas typowych w mieście, ale niezwykle ciekawa.

Nabór wniosków - dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego 2015-07-30, Czwartek

W związku z przyznaniem środków z rezerwy ministra w kwocie 50 tys. zł na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu ogłasza nabór wniosków na ten cel.

SUPERDZIECIAK w raciborskim Młodzieżowym Domu Kultury 2015-07-30, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu we współpracy z redakcją Jake Vision w Warszawie zaprasza do udziału w mini-castingu do nowego programu SUPERDZIECIAK, który już niebawem zostanie wyemitowany na antenie telewizji Polsat. Program ma na celu wspieranie rozwoju utalentowanych dzieci i pomoc w realizacji ich największych marzeń.

Test syren alarmowych w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 2015-07-30, Czwartek

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu informuje, że 1 sierpnia (sobota) 2015 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Objazdowe Kino Allegro zawita na raciborski zamek 2015-07-29, Środa

- Jeśli pogoda dopisze, to 31 lipca zapraszamy na zamkowy dziedziniec późną wieczorową porą. Tego dnia, o godz. 21.00 planujemy projekcję filmu pt. „Władca Pierścieni”. A wszystko to dzięki objazdowemu Kinu Allegro.

Profilaktyczne programy zdrowotne śląskiego NFZ 2015-07-29, Środa

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzi profilaktyczne programy zdrowotne podstawowych badań dostępnych bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w zakresie chorób układu krążenia, chorób odtytoniowych (w tym POCHP) oraz gruźlicy.

Wokaliści zespołu Miraż wystąpili na zamku 2015-07-27, Poniedziałek

Wokaliści zespołu Miraż wystąpili na zamku

W sobotnie popołudnie 25 lipca 2015 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w miejscu byłej wozowni, w ramach cyklu „Piosenki na Zamku czar...” przed publicznością zaprezentowali się młodzi artyści - wokaliści zespołu Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. W urokliwej aurze zamkowych murów można było usłyszeć piękne dźwięki muzyki wokalnej.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2015-07-24, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” z Krzyżanowic – na realizację zadania publicznego pt. Szkolenie wyjazdowe pn. „Rodzina zastępcza – wyzwania, zagrożenia, satysfakcja” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.