Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje specjalistów do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności

2022-11-09, Środa

Zespół poszukuje specjalistów do pracy w składach orzekających doradców zawodowych oraz pedagoga.

Zakres realizacja zadań

- udział w posiedzeniach składów orzekających Zespołu, przeprowadzanie wywiadu z osobą orzekaną oraz analiza materiału dowodowego dokumentującego stan zdrowia osoby orzekanej i wypełnienie odpowiedniej oceny,

- wydawanie na podstawie obowiązujących przepisów orzeczeń o niepełnosprawności oraz orzeczeń o stopniu niepełnosprawności.

Miejsce realizacji zadań

Składy orzekające odbywają się od poniedziałku do piątku w siedzibie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu ul. Gamowska 3.

Wymagania niezbędne
doradca zawodowy – ukończone magisterskie studia na kierunkach psychologia, pedagogika, socjologia lub zawodowe studia wyższe o specjalności doradztwo zawodowe albo studia podyplomowe o specjalności doradztwo zawodowe,
pedagog – ukończone magisterskie studia na kierunku pedagogika,
- odbycie szkolenia organizowanego przez Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Śląskim, zakończonego egzaminem i zdobyciem zaświadczenia uprawniającego do orzekania.

- dokumenty potwierdzające wykształcenie,
- pisemna zgoda na powołanie do Zespołu.

Specjaliści chętni do współpracy mogą złożyć dokumenty w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3.

Dodatkowych informacji udziela Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania
o Niepełnosprawności w Raciborzu – Pani Joanna Koczwara-Kozłowska tel. 32 415 21 01, 32 415 21 02, e-mail: [email protected]