Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje lekarzy do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności

2022-11-09, Środa

Zespół poszukuje lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz specjalizację co najmniej pierwszego stopnia w dziedzinie okulistyki, ortopedii oraz pediatrii.

Zakres realizacja zadań

- udział w posiedzeniach składów orzekających Zespołu, przeprowadzanie badania lekarskiego, wywiadu oraz analiza materiału dowodowego dokumentującego stan zdrowia osoby orzekanej i wypełnienie oceny stanu zdrowia,

- wydawanie na podstawie obowiązujących przepisów orzeczeń o niepełnosprawności oraz orzeczeń o stopniu niepełnosprawności.

Miejsce realizacji zadań

Składy orzekające odbywają się w siedzibie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania
o Niepełnosprawności w Raciborzu ul. Gamowska 3, od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych wcześniej z lekarzem – przewodniczącym składu.

Wymagania niezbędne

- prawo wykonywania zawodu lekarza,
- specjalizacja co najmniej I stopnia w jednej z dziedzin mających zastosowanie w procesie orzekania,
- odbycie szkolenia organizowanego przez Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania
o Niepełnosprawności w Województwie Śląskim, zakończonego egzaminem i zdobyciem zaświadczenia uprawniającego do orzekania.

- dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu lekarza,
- dyplom ukończenia studiów medycznych,
- dokument potwierdzający uzyskanie specjalizacji,
- pisemna zgoda na powołanie do Zespołu.

Lekarze chętni do współpracy mogą złożyć dokumenty w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3.

Dodatkowych informacji udziela Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania
o Niepełnosprawności w Raciborzu – Pani Joanna Koczwara-Kozłowska tel. 32 415 21 01, 32 415 21 02, e-mail: [email protected]