Powiatowe rozstrzygnięcia w Śląskiej Lidze Orlików 2010

2010-06-13, Niedziela

W finale powiatowym gimnazjalistów, który odbył się w piątek 11 czerwca na "Orliku" w Tworkowie drużyna Gimnazjum nr 2 prowadzona przez Andrzeja Marcowa pokonała 3:0 reprezentację Gimnazjum z Tworkowa, której opiekunem był Piotr Jeziorski. Gole dla zwycięzców zdobyli Konrad Kosiba (1) i Przemysław Gladus (2).

Finał powiatowy odbył się pod patronatem Starosty Raciborskiego. Obie drużyny otrzymały upominki ufundowane przez starostwo powiatowe w Raciborzu wręczone drużynom przez Grzegorz Utrackiego dyrektora GZOKSiT Tworków, radnego Rady Powiatu i Piotra Kielara inspektora ds.sportu raciborskiego starostwa.

W rozgrywkach rejonu południowego województwa śląskiego powiat raciborski w kategorii szkół podstawowych będzie reprezentowany przez Szkołę Podstawową z Zabełkowa, natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum nr 2 z Raciborza. Obie drużyny zagrają we wrześniowych rozgrywkach walcząc o awans do finału wojewódzkiego imprezy organizowanej przez Marszałka Województwa Śląskiego.

W składzie zwycięskiej drużyny wystąpili: Kamil Kazimierz, Patryk Teodoruk, Przemysław Gladus, Wojciech Nowak, Piotr Święty, Łukasz Jaworski, Dominik Adamiak, Mateusz Grygierek, Adam Nikel, Konrad Kosiba, Mateusz Grzesik i Jarosław Depta.