Powiat

Zachować pamięć - młodzież powiatu raciborskiegp odkrywa polsko-niemieckie relacje 2019-10-11, Piątek

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy powiatów: raciborskiego i Märkischer, które wspólnie realizują projekt pt. „Wege zur Erinnerung – sind Chancen für die Zukunft”. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Czym jest mediacja? - wykład otwarty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu 2019-10-08, Wtorek

Czym jest mediacja? - wykład otwarty w Starostwie Powiatowym w Raciborzu

Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA prowadzące punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego serdecznie zaprasza na spotkanie edukacyjne, którego tematem będzie mediacja.

Nowa karetka dla raciborskiego szpitala 2019-10-03, Czwartek

Nowa karetka dla raciborskiego szpitala

Nowoczesny ambulans sanitarny został dziś oficjalnie zaprezentowany przed Izbą Przyjęć raciborskiego szpitala. Pojazd, który w jeszcze większym stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców został zakupiony przez powiat raciborski ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej 2019-10-02, Środa

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej

Dziś, 2 października br. przed siedzibą starostwa w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd będzie służył podopiecznym Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu.

Konsultacje społeczne zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego 2019-10-01, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego.

Partnerska wizyta w Horiszni Pławni 2019-09-30, Poniedziałek

Partnerska wizyta w Horiszni Pławni

W dniach 25-29 września na zaproszenie ukraińskiego miasta Horiszni Pławni 8-osobowa delegacja powiatu raciborskiego uczestniczyła w Ferrexpo RoboFest 2019, czyli zawodach konstrukcyjnych i programowania robotów wykonanych z klocków LEGO. Delegacji przewodniczył starosta Grzegorz Swoboda, a w zmaganiach uczestniczyli przedstawicieli raciborskiego „Mechanika”.

Puchary Starosty dla strażaków wręczone 2019-09-28, Sobota

Puchary Starosty dla strażaków wręczone

W sobotę 28 września 2019 r. na stadionie Rafako w Raciborzu odbyły się 10. Zawody sportowo-pożarnicze o puchar Starosty Raciborskiego, w których wzięło udział 16 drużyn, w tym 7 kobiece.

Program ochrony środowiska przed hałasem 2019-09-24, Wtorek

Program ochrony środowiska przed hałasem

Zarząd Powiatu Raciborskiego przystąpił do opracowania projektu „Programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów położonych wzdłuż odcinków dróg Powiatu Raciborskiego, na których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu”.

Nowy cennik PKS-u 2019-09-23, Poniedziałek

Nowy cennik PKS-u

Powiat Raciborski jako organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, że od dnia 23 września 2019 r. zmianie uległy ceny biletów jednorazowych i miesięcznych ulgowych za przejazdy z Raciborza do miejscowości położonych na terenie gmin Nędza oraz Kuźnia Raciborska.

Powiat raciborski i miasto Rendsburg obchodzą 15. urodziny 2019-09-23, Poniedziałek

Powiat raciborski i miasto Rendsburg obchodzą 15. urodziny

W dniach 20-21 września br. w powiecie raciborskim gościła oficjalna delegacja z partnerskiego miasta Rendsburg. Głównym celem wizyty było podsumowanie 15-letniej współpracy samorządów.