Powiat

Gmina Pietrowice Wielkie zyskała własność terenu pod budynkiem OSP i świetlicą w Kornicach 2020-09-11, Piątek

Wczoraj, 10 września 2020 r. starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przekazał na rzecz Gminy Pietrowice Wielkie prawo własności nieruchomości położonej w Kornicach, na której znajduje się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Kornicach, a także świetlica wiejska.

Przekazanie laptopów podopiecznym do rodzin zastępczych powiatu 2020-09-11, Piątek

Przekazanie laptopów podopiecznym do rodzin zastępczych powiatu

Opiekunowie dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej odbierają od dziś laptopy które Powiat Raciborski zakupił wraz z tablicami interaktywnymi i projektorami multimedialnymi na kwotę 450 088,98 zł.

Przebudowa linii elektrycznej Studzienna - Polska Cerekiew 2020-09-10, Czwartek

Przebudowa linii elektrycznej Studzienna - Polska Cerekiew

Firma ELTEL Networks Energetyka S.A. z siedzibą w Olsztynie wygrała przetarg na przebudowę linii elektrycznej 110 kV na odcinku Studzienna - Polska Cerekiew.

Zagłosuj w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego 2020-09-10, Czwartek

Od środy 9 września trwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Mieszkańcy regionu będą wybierali spośród zadań dopuszczonych do głosowania przyjęta uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego.

Projekt "Wspólna historia poprzez zabawę" 2020-09-09, Środa

Projekt "Wspólna historia poprzez zabawę"

września br. po rocznej przerwie, Zamek Piastowski w Raciborzu ponownie podszedł do tematu rozwoju ruchu turystycznego i złożył wniosek o przyznanie dofinansowania na projekt pn. „Wspólna historia poprzez zabawę” w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w latach 2014-2020. Partnerem Zamku Piastowskiego w Raciborzu jest Zamek w Ostrawie.

Projekt „ŚLĄSKIE KADRY DPS vs COVID - 19” w DPS „ZŁOTA JESIEŃ” w Raciborzu 2020-09-09, Środa

Projekt „ŚLĄSKIE KADRY DPS vs COVID - 19” w DPS „ZŁOTA JESIEŃ” w Raciborzu

Powiat Raciborski pozyskał środki finansowe w kwocie 498 300 zł na współrealizację projektu pn. „Śląskie KADRY DPS vs .COVID-19”.

Jest decyzja! Szpital Rejonowy w Raciborzu będzie otwarty dla pacjentów bez COVID-19 2020-09-04, Piątek

Mamy dobrą wiadomości dla mieszkańców powiatu raciborskie. Jest to też niewątpliwy sukces w negocjacjach powiatowych władz samorządowych oraz dyrekcji szpitala z wojewodą.

Podpisano umowy z wykonawcami dróg w Tworkowie i Górkach Śl. na kwotę 5 837 422,56 zł. 2020-08-31, Poniedziałek

Publiczny transport zbiorowy na linii Racibórz - Rydułtowy 2020-08-31, Poniedziałek

Publiczny transport zbiorowy na linii Racibórz - Rydułtowy

W przyszłym roku Powiat Raciborski ma zamiar w własnym zakresie zorganizować przewozy autobusowe w publicznym transporcie zbiorowym na sieci komunikacyjnej obejmującej obszar powiatu raciborskiego na linii Racibórz – Rydułtowy przez Pogrzebień, Kornowac, Rzuchów i Pszów.

Uhonorowano pracowników raciborskiej służby zdrowia 2020-08-28, Piątek

Uhonorowano pracowników raciborskiej służby zdrowia

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP odznaczył wczoraj dwudziestu pracowników służby zdrowia Złotymi Krzyżami Zasługi.