Powiat

Konkurs na stanowisko dyrektora ds. lecznictwa raciborskiego szpitala 2016-01-05, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko: Zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, z siedzibą przy ul. Gamowskiej 3, 47-400 Racibórz.

Przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 2016-01-05, Wtorek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 4 stycznia 2016 roku w mieście Bielsko-Biała oraz na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej (Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój) oraz w powiecie rybnickim wystąpiło w powietrzu przekroczenie wartości progowej (200 µg/m3) informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 µg/m3).

PCPR w Raciborzu zatrudni pracowników socjalnych 2016-01-04, Poniedziałek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu poszukuje pracowników socjalnych do ruszającego projektu pn. „Drugiemu Człowiekowi”.

Noworoczne Spotkanie Starosty i Prezydenta Raciborza 2015-12-22, Wtorek

Noworoczne Spotkanie Starosty i Prezydenta Raciborza

W piątek, 8 stycznia 2016 r. w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 o godz. 18.00 rozpocznie się Noworoczny Koncert pod patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Raciborza. Na scenie zaprezentują się członkowie zespołów artystycznych działających w RCKu. Wystąpią m.in. Zespół Skaza, Klub Tańca Mag-Dance, Grupa Bez Nazwy i Zespół Perspektywa.

Urząd nieczynny w Wigilię, w sylwestra pracuje krócej 2015-12-22, Wtorek

Informujemy, że 24 grudnia (czwartek) br. Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne. W czwartek, 31 grudnia br. urząd będzie pracować do godz. 14.00. Tego dnia Klienci Wydziału Komunikacji i Transportu będą obsługiwani do godz. 12.00.

Darmowa pomoc w powiecie raciborskim 2015-12-22, Wtorek

W styczniu w całej Polsce rusza system darmowych porad prawnych. Jest to efekt wejścia w życie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. W powiecie raciborskim działać będą cztery takie punkty, w których nieodpłatną pomoc prawną świadczyć będą adwokaci oraz radcowie prawni.

Konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu 2015-12-22, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha 12.

Konsultacje społeczne regulaminu wynagradzania nauczycieli 2015-12-22, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Koncert kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych 2015-12-22, Wtorek

W środę, 6 stycznia w kościele p.w. Św. Mikołaja w Raciborzu odbędzie się XV edycja dorocznego koncertu kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych. W koncercie udział wezmą m.in. Monika Kuszyńska, Marzena Korzonek, Roksana Lewak, Hanna Hołek, oraz wokaliści zespołu MIRAŻ.

Wesołych Świąt 2015-12-21, Poniedziałek

Wesołych Świąt

Życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności, szczęścia i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.