Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025!

2024-09-02, Poniedziałek
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025!
Dzisiaj w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025.

Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz lokalnych przedstawicieli samorządu w tym Starostę Raciborskiego Grzegorza Swobodę, Wicestarostę Ewę Lewandowską oraz Członka Zarządu Marka Kurpisa. Podczas ceremonii dyrektor szkoły dr Jacek Pierzchała podkreślił znaczenie edukacji i współpracy w budowaniu przyszłości młodych ludzi.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości oraz zapoznać się z planami na nadchodzący rok szkolny. Inauguracja roku szkolnego stanowiła także okazję do integracji społeczności szkolnej oraz wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi placówkami edukacyjnymi w powiecie. Wszyscy zgromadzeni wyrazili optymizm i nadzieję na owocny rok pełen sukcesów i nowych wyzwań.

Za przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego dyrektorom, nauczycielom oraz Referatowi Edukacji na czele z Kierownikiem Ewą Bohr-Cyfką, podziękował Starosta Grzegorz Swoboda. Uczniom życzył powodzenia i sukcesów w nauce. Podkreślił zarazem, że zależy mu na systematycznym podnoszeniu warunków do nauki.

W szkołach (ZSO Nr 1, II LO, ZSE, CKZiU Nr 1, CKZiU Nr 2 „Mechanik”, ZSS i MOW) kształcić się będzie 3935 uczniów w 180 oddziałach.

Podczas inauguracji ślubowanie złożyli także nauczyciele. 19 i 20 sierpnia br. czternaścioro nauczycieli ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski zdało egzamin na stopień nauczyciela mianowanego przed komisją powołaną przez Zarząd Powiatu Raciborskiego.

Nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1
1. Ewa Teodorowicz- Tomaszek
2. Agnieszka Białas
3. Agnieszka Bedrunkę – Ignac
4. Magdalena Jasiczek

Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza
5. Anna Golli
6. Małgorzata Przybyła

Nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych
7. Sandra Pracną
8. Marcin Polowczyk
9. Mateusz Strukator – nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu
10. Dawid Piksa- nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu

Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych
11. Aleksandra Nowacka
12. Anna Jasińska
13. Malwina Zawojska
14. Paweł Strzelczyk

Wręczono ponadto list gratulacyjny Panu Sławomirowi Janowskiemu Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, który obchodzi 35-lecie pracy zawodowej.
Poza częściami formalnymi, inauguracja roku szkolnego to również okazja do omówienia planów na nadchodzący rok, w tym wprowadzenia innowacyjnych programów i projektów, które mogą podnieść jakość kształcenia i dostosować go do współczesnych potrzeb uczniów.