Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

2022-09-01, Czwartek
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

Po wakacyjnej przerwie, w nowej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023.

W szkołach (ZSO Nr 1, II LO, ZSE, CKZiU Nr 1, CKZiU Nr 2 „Mechanik”, ZSS i MOW) kształcić się będzie ponad 4152 uczniów w 177 oddziałach. W 39 oddziałach klas pierwszych naukę rozpocznie 1229 absolwentów szkół podstawowych.

Za przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego dyrektorom i nauczycielom podziękował Starosta Grzegorz Swoboda. Uczniom życzył powodzenia i sukcesów w nauce. Podkreślił zarazem że zależy mu na systematycznym polepszaniu warunków do nauki m. in. poprzez szereg realizowanych inwestycji w szkołach oraz poprzez realizację kluczowych projektów takich jak budowa nowoczesnych auli.

Podczas inauguracji ślubowanie złożyli także nauczyciele, którzy w sierpniu zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Byli to:
- Pani Małgorzata Klima – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Monika Walas – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Agnieszka Michalczyk - nauczyciel II Liceum ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu,
- Pani Sylwia Gawenda-Rutkowska – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Wśród grona nauczycieli awansowanych w tym roku na stopień nauczyciela mianowanego zabrakło na dzisiejszym ślubowaniu Pana Michała Kurasza – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Następnie życzenia uczniom i nauczycielom złożyli parlamentarzyści.
Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów raciborskiego „Mechanika”.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!