Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011

2010-09-01, Środa

Po wakacyjnej przerwie, pierwszego września, tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Nowy rok szkolny 2010/2011 zainaugurowany został uroczyście w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu, a w uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu.

Podczas uroczystości dyrektorzy szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi odebrali przedłużenia powierzenia stanowiska, a nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie i odebrali akty mianowania. Ponadto Starosta Adam Hajduk wręczył nagrody dla najzdolniejszych uczniów oraz sportowców.

W roku szkolnym 2010/2011 w szkołach podległych Powiatowi kształcić się będzie 4700 uczniów, w tym w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1.294 uczniów w 42 oddziałach.

W tym roku szkolnym uruchomione zostały nowe kierunki kształcenia:
- technik spedytor w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu;
- technik obsługi ruchu turystycznego oraz technik usług fryzjerskich w Zespole Szkół Zawodowych w Raciborzu;
- technik geodeta w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.