Powiat zmodernizuje drogę Racibórz-Miedonia - Brzeźnica

2014-04-15, Wtorek

Oficjalnie potwierdzono już informację w sprawie wyboru do dofinansowania inwestycji drogowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wśród wybranych przedsięwzięć jest projekt Powiatu Raciborskiego pn. Poprawa bezpieczeństwa ruchu i skrócenie czasu przejazdu w wyniku przebudowy drogi powiatowej 3500S łączącej DK45 z DW421.

Inwestycja dotyczy drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ul. Kwiatową (DK45) do miejscowości Brzeźnica (w rejonie skrzyżowania z ulicami: Kozielską i Boczną) o łącznej długości 4,32 km.

Już w marcu br. na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Raciborskiego dokonano zmian w budżecie powiatu, które były efektem informacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego - Instytucji Zarządzającej RPO WSL o planowanym wyborze projektów z listy rezerwowej dla naboru Modernizacja i rozbudowa kluczowych elementów sieci drogowej, w związku z oszczędnościami jakie pojawiły się w ramach Priorytetu VII Transport. Projekt powiatu został złożony w styczniu 2012 r. i w wyniku oceny znalazł się na liście rezerwowej.

Wartość projektu oszacowano na 15,1 mln zł. Inwestycja będzie również współfinansowana przez miasto Racibórz (odcinek ul. Podmiejskiej w Miedoni - 1 mln zł) oraz gminę Rudnik (200 tys. zł). Prace ruszą już w tym roku i zakończą się do czerwca roku 2015. Wartość dofinasowania jaką przyznano samorządowi powiatowemu wynosi 12,8 mln zł, co stanowi 85% wartości inwestycji.