Powiat zakończył kolejną inwestycję drogową

2021-07-21, Środa
Odbiór drogi przez wójta, starostę i sołtysa

Jak wielokrotnie podkreśla starosta Grzegorz Swoboda rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach jak również budowa i rozwój ścieżek rowerowych to jedno z naszych priorytetowych celów. Po raz kolejny udało się zrealizować i zakończyć jedną z wielu planowanych na ten rok inwestycji drogowych. Tym razem w gminie Krzyżanowice wyremontowaliśmy kolejne odcinki dróg powiatowych.

W dniu 15.07.2021r. spisano protokół odbioru końcowego dla zadania realizowanego przez Powiat Raciborski dotyczącego przebudowy drogi powiatowej w Tworkowie. Na wyremontowanych odcinkach już wprowadzono organizację ruchu by mieszkańcy mogli w bezpieczny sposób korzystać z nowych odcinków drogowych.

Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni bitumicznych (warstw wiążącej i ścieralnej) na jezdni i skrzyżowaniach, wymianę uszkodzonych krawężników przy jezdni, dostosowanie zjazdów z drogi do nowej nawierzchni, regulację wysokościową istniejących wpustów ulicznych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt całego zadania wyniósł  3 377 177 zł.

Na powyższe zadanie Powiat pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1.856.161,76 zł, a wkład własny potrzebny na jego realizację po połowie pokrył Powiat Raciborski wraz z  Gminą Krzyżanowice.

Całość zadania została zrealizowana oraz nadzorowana przez pracowników Powiatu.