Powiat realizuje kolejne inwestycje w gminach

2020-11-13, Piątek
Władze Powiatu Raciborskiego nie zapominają o potrzebach inwestycji w gminach -podkreśla Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Od 09.11.2020 r. rozpoczęły się roboty związane z remontem nawierzchni odcinka drogi wojewódzkiej nr 421 na odcinku od granicy z województwem opolskim w kierunku do miejscowości Sławików. Staraniem Starostwa Powiatowego i Powiatowego Zarządu Dróg  Zarząd Województwa Śląskiego przyznał środki finansowe na roboty drogowe, których zasadniczy zakres obejmuje frezowanie istniejącej, zniszczonej nawierzchni jezdni i ułożenie nowych warstw asfaltobetonowych drogi. Zadanie realizuje wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma: Przedsiębiorstwo Usługowo handlowe „DOMAX” Arkadiusz Mika, z siedzibą w Boronowie, która za kwotę 305 209,86 zł. To kolejna już inwestycja na drogach wojewódzkich realizowana przez Powiat.

Warto podkreślić że, dzięki udanej współpracy włodarza Powiatu Raciborskiego Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Wójta Gminy Rudnik Piotra Rybki udało się zrealizować kolejną inwestycję polegająca na przebudowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 3519S w gminie Rudnik, soł. Czerwięcice, obr. Czerwięcice. Zakres wykonywanych prac obejmował m.in. wymianę nawierzchni bitumicznej. Na zadanie to Powiat pozyskał dofinansowanie w kwocie 84 tys. zł. a całkowity koszt realizacji inwestycji to około 139 tys. zł.

Wizyta gospodarcza inwestycji w Czerwięcicach