Powiat przekazał 100 tys. zł dotacji na PWSZ

2021-10-01, Piątek
Rektor PWSZ Dr. Paweł Strózik

W związku z zakończeniem prac adaptacyjnych pomieszczenia auli Domu Studenta na Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Raciborzu Zarząd Powiatu Raciborskiego podjął inicjatywę wsparcia kolejnego etapu prac polegających na wyposażenie Centrum w ultranowoczesny sprzęt medyczny do praktycznej nauki zawody pielęgniarstwo w postaci dotacji celowej w wysokości 100 000,00 zł.

Jestem przekonany, że absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu będą wpływać na rozwój społeczno-gospodarczy regionu raciborskiego, uzupełnią kadrę medyczną raciborskiej lecznicy tym samym służąc naszym mieszkańcom w ochronie ich zdrowia – podkreśla starosta Grzegorz Swoboda

Bez wątpienia znaczenie wiedzy, nie tylko naukowej jest podstawowym instrumentem rozwoju każdej gospodarki, a dobrobyt społeczeństwa zależy od jego kreatywności z możliwością wielu zmian czy innowacji.