Powiat pozyskał środki na kolejny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

2021-07-27, Wtorek

Dziś, w siedzibie Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach przedstawiciele Funduszu i przedstawiciele Powiatu w osobach Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Członkini Zarządu Ewy Lewandowskiej podpisali umowę o dofinansowanie na kwotę 85 812,00 zł w ramach zadania pn. „Niwelujemy bariery”. Dofinansowanie udzielane jest w ramach realizowanego przez PFRON „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D.

To będzie kolejny samochód pozyskany przez Powiat. Tym razem do Gminy Krzanowice trafi 9-osobowy mikrobus (8+1) przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jak zapewnia włodarz powiatu - To nie ostatnie działanie naszego zarządu w kierunku osób niepełnosprawnych, a nowy pojazd z pewnością będzie służył mieszkańcom przez wiele lat.