Informator naborowy na rok szkolny 2020/2021 2020-04-30, Czwartek

Informator naborowy na rok szkolny 2020/2021

Podobnie jak w ubiegłych latach, dla uczniów przygotowany został informator z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. W tym roku informator na rok szkolny 2020/2021 dostarczamy do szkół w trochę innej formie – przy pomocy elektroniczniej komunikacji.

Zbyt mała subwencja oświaty do powiatowych zadań edukacyjnych 2020-04-27, Poniedziałek

Zbyt mała subwencja oświaty do powiatowych zadań edukacyjnych

Podwójny rocznik, strzelające szampany i smutna rzeczywistość "Myślę, że w powiatach to dzisiaj strzelają szampany" - tymi słowami w 2016 roku Anna Zalewska, była minister edukacji a obecnie europosłanka, zapowiadała likwidację gimnazjów i podwójny rocznik w szkołach prowadzonych przez powiaty.

Porady i zabiegi w Poradni Chirurgicznej Lecznicy Im. Św. Łazarza 2020-04-24, Piątek

Porady i zabiegi w Poradni Chirurgicznej Lecznicy Im. Św. Łazarza

Publikujemy treść informacji dr. n. med. Stanisława Płonki - właściciela Lecznicy Im. Św. Łazarza w Raciborzu.

Oświadczenie Starosty Raciborskiego ws. przekształcenia raciborskiego szpitala 2020-04-23, Czwartek

Oświadczenie Starosty Raciborskiego ws. przekształcenia raciborskiego szpitala

Starosta Raciborski nie reprezentujący żadnej opcji politycznej, nawiązująć do odpowiedzi Wojewody Śląskiego na wystosowany przez Radnych Powiatu Raciborskiego apel, pragnie odnieść się do sformułowania dotyczącego przeprowadzenia przez Wojewodę licznych rozmów ze Starostą Raciborskim oraz Dyrekcją Szpitala nt. przekształcenia raciborskiej lecznicy w jednoimienny szpital zakaźny.

Oświadczenie Starosty Raciborskiego 2020-04-23, Czwartek

Oświadczenie Starosty Raciborskiego

Startowo Powiatowe w Raciborzu w odniesieniu do kłamliwych informacji pojawiających się w mediach dotyczących utraty zaufania oraz braku porozumienia pomiędzy Starostą Raciborskim a służbami medycznymi raciborskiej lecznicy, wyjaśnia następująco:

Powiat w porozumieniu z firmą Eko-Okna będzie realizował inwestycję w gminie Pietrowice Wielkie 2020-04-22, Środa

Dzisiaj o godz.12:30 starosta Grzegorz Swoboda wziął udział w wideokonferencji, której przewodniczył Wojewoda Śląski Jan Chrząszcz. Podczas wirtualnego spotkania zostały przekazane informacje na temat dotacji przyznanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Według przekazanych informacji w ramach naboru wniosków do dofinansowania na 2020 rok rządowe wsparcie uzyskały 104 zadania.

Porozumienie w sprawie oczekiwań płacowych służb medycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2020-04-21, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w odpowiedzi na oczekiwania płacowe służb medycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu, starosta raciborski działający w porozumieniu z dyrektorem szpitala podkreśla, że widzi potrzebę gratyfikacji finansowej pracowników służb medycznych w/w szpitala.

Bezpieczne funkcjonowanie DPS-u „ Złota Jesień” w czasie pandemii koronawirusa 2020-04-21, Wtorek

Bezpieczne funkcjonowanie DPS-u „ Złota Jesień” w czasie pandemii koronawirusa

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż podległa mu jednostka Domu Pomocy Społecznej „ Złota Jesień” w Raciborzu działa zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych oraz jest na bieżąco wspierane przez tut. Starostwo w środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej.

Ruszyła przebudowa dróg transportu rolnego na terenie gminy Pietrowice Wielkie 2020-04-20, Poniedziałek

Ruszyła przebudowa dróg transportu rolnego na terenie gminy Pietrowice Wielkie

W dniu 09.04.2020 roku Powiat Raciborski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym „TRANSKOM” Robert Białdyga z Jaryszowa na wykonanie robót budowlanych na zadaniu pod nazwą: „Scalanie gruntów na obrębach Amandów i Krowiarki w Gminie Pietrowice Wielkie – przebudowa i utwardzenie dróg transportu rolnego”.

Powiat realizuje planowane inwestycje drogowe w gminie Kuźnia Raciborska 2020-04-20, Poniedziałek

Powiat realizuje planowane inwestycje drogowe w gminie Kuźnia Raciborska

Pomimo trudności związanych z obowiązującymi ograniczeniami stanu epidemicznego Powiat Raciborski nie pozostaje bezczynny i nadal realizuje planowane inwestycje drogowe