Powiat

Podpisano umowę z wykonawcą drogi w Kornicy na kwotę 7 922 182 zł 2020-09-21, Poniedziałek

Podpisano umowę z wykonawcą drogi w Kornicy na kwotę 7 922 182 zł

W ubiegły czwartek Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy drogi powiatowych w Kornicy.

Analiza wariantów przebiegu kanału Odra-Dunaj-Łaba 2020-09-21, Poniedziałek

Analiza wariantów przebiegu kanału Odra-Dunaj-Łaba

W ubiegłym tygodniu w Chałupkach spotkali się przedstawicieli polskiego i czeskiego rządu, aby porozmawiać o współpracy w realizacji projektu budowy kanału łączącego Odrę z Dunajem.

Od 1 października w raciborskiej lecznicy będą leczeni pacjenci bez koronawirusa 2020-09-18, Piątek

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa dyrektora Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu Ryszarda Rudnika oraz dyrektor ds. medycznych Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu lek. med. Elżbiety Wielgos - Karpińskiej.

27. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2020” 2020-09-18, Piątek

27. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2020”

W tym roku 27. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2020” przebiega pod hasłem przewodnim „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Pomoce naukowe dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Pogrzebieniu 2020-09-17, Czwartek

Pomoce naukowe dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Pogrzebieniu

Podobnie jak miało miejsce wcześniej, pomoce naukowe dla swoich wychowanków odebrała wczoraj dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Pogrzebieniu Siostra Rozalia Krzyżewska.

Prezentacja elektrycznego autobusu w siedzibie raciborskiego PKS-u 2020-09-17, Czwartek

Prezentacja elektrycznego autobusu w siedzibie raciborskiego PKS-u

Dzisiaj, w siedzibie PKS w Raciborzu miała miejsce prezentacja nowoczesnego autobusu z napędem elektrycznym.

Zarząd sprawdził stan realizacji projektów finansowanych przy udziale środków zewnętrznych 2020-09-16, Środa

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu Raciborskiego omówiono projekty realizowane przez Powiat Raciborski w 1 półroczu 2020 r., które otrzymały dofinansowane ze środków zewnętrznych.

Spotkanie z Rektorem PWSZ w Raciborzu 2020-09-16, Środa

Spotkanie z Rektorem PWSZ w Raciborzu

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda spotkał się wczoraj z j.m. dr. Pawłem Strózikiem nowo powołanym Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Zarząd Powiatu Raciborskiego podziękował nadleśniczemu z Rud za współpracę 2020-09-15, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego podziękował nadleśniczemu z Rud za współpracę

Zarząd Powiatu Raciborskiego spotkał się dziś z Robertem Pabianem, by podziękować za wieloletnią współpracę na stanowisku nadleśniczego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie.

Pomoce naukowe dla Placówek Opiekuńczo Wychowawczych 2020-09-15, Wtorek

Pomoce naukowe dla Placówek Opiekuńczo Wychowawczych

W dniu dzisiejszym Powiat Raciborski rozpoczął wydawanie laptopów wraz z oprogramowaniem oraz sprzętu audiowizualnego do Placówek Opiekuńczo Wychowawczych.