Powiat

Śląski Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina o zimowych obowiązkach zarządców budynków 2021-11-09, Wtorek

Sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w powiecie raciborskim już wkrótce! 2021-11-08, Poniedziałek

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w powiecie raciborskim już wkrótce!

To będzie świąteczny jarmark z prawdziwego zdarzenia! Dokładnie przez 8 dni od 11 do 18 grudnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu będzie można spróbować świątecznych pyszności, kupić oryginalne prezenty, wzbudzić uśmiech na twarzy swoich dzieci i posłuchać na żywo swoich ulubionych gwiazd.

I miejsce dla Podopiecznych Stowarzyszenia „Dom” 2021-11-03, Środa

I miejsce dla Podopiecznych Stowarzyszenia „Dom”

Za nami uroczysta Gala rozdania nagród Laureatom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” etapu wojewódzkiego, podczas której na zaproszenie Dyrektora Oddziału Śląskiego PFRON Jana Wrońskiego tą najcenniejszą, bo za zdobyte I miejsce odebrała delegacja Stowarzyszenia „Dom”.

WNIOSKUJ O 25.000 ZŁ NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI 2021-11-02, Wtorek

WNIOSKUJ O 25.000 ZŁ NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie (przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej) w wysokości 25 000 zł / 1 osobę z prośbą o dopasowanie specyfikacji wydatków do pełnej kwoty.

Powiat włącza się w kolejna akcje sadzenia drzew 2021-10-29, Piątek

Powiat włącza się w kolejna akcje sadzenia drzew

Wczoraj, 28 października odbyła się akcja rozpoczynająca projekt społeczny pn.: „Łączą nas drzewa”. W pasie drogi powiatowej prowadzącej z Krowiarek do miejscowości Jastrzębie zostało symbolicznie posadzonych 10 drzew.

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok 2021-10-29, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”.

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu na ul. Ocickiej 2021-10-29, Piątek

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu na ul. Ocickiej

Zarządca drogi powiatowej – ulicy Ocickiej w Raciborzu informuje, że w dniu 1 listopada 2021 r. tj. w dzień Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza komunalnego „Jeruzalem”.

REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ RACIBÓRZ - RACŁAWICE ŚLĄSKIE 2021-10-29, Piątek

REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ RACIBÓRZ - RACŁAWICE  ŚLĄSKIE

Spotkanie informacyjne online dla mieszkańców

SUKCES NA MIARĘ MISTRZÓW SPORTU 2021-10-28, Czwartek

SUKCES NA MIARĘ MISTRZÓW SPORTU

Podium dla „Mechanika” w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół.

CKZiU nr 1 W RACIBORZU NA STAŻU W HISZPANII 2021-10-28, Czwartek

CKZiU nr 1 W RACIBORZU NA STAŻU W HISZPANII

Technicy architektury krajobrazu oraz budownictwa 2 tygodnie w Maladze.