Pływadło 2015 2015-05-13, Środa

Pływadło 2015

Tegoroczny spływ odbywa się pod hasłem „Z biegiem Odry miasta łączymy, na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy”. Jego trasa tradycyjnie liczy 42 kilometry, które załogi pokonają w dwa dni, 20 i 21 czerwca.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2015-05-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – MKS SMS "Victoria" w Raciborzu - na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. Realizacja inicjatyw zacieśniających współpracę sportowo-rekreacyjną w ramach umów partnerskich zawartych przez Powiat Raciborski.

Konsultacje społeczne tygodniowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych dla dyrektorów 2015-05-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji z projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia szczegółowych zasad określających tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przez nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze szkół i placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

RAFAKO ufundowało sprzęt informatyczny Mechanikowi 2015-05-13, Środa

RAFAKO ufundowało sprzęt informatyczny Mechanikowi

W nowoczesny ploter, czyli urządzenie niezbędne do nauki zawodów związanych z informatyką oraz wydajny serwer wyposażyła firma RAFAKO S.A. pracownię informatyczną w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło 11 maja w budynku szkoły.

Ćwiczenie RENEGADE/KAPER 15/I już jutro 2015-05-11, Poniedziałek

We wtorek 12 maja br. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/KAPER 15/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Aktywni w jesieni życia - weź udział w projekcie 2015-05-11, Poniedziałek

Stowarzyszenie PERSONA zaprasza seniorów z terenu powiatu raciborskiego do udziału w projekcie „Aktywni w jesieni życia”. Celem udziału w projekcie jest poprawa jakości i poziomu życia generacji 60+, poprzez edukację i aktywność społeczną.

O szkolnictwie technicznym i zawodowym w relacji z pracodawcą na raciborskim Zamku 2015-05-07, Czwartek

Blisko 70 osób, głównie przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji i samorządu lokalnego, uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu rozpoczynającym proces szerszego powiązania szkolnictwa ponadgimnazjalnego z przedsiębiorcami. Spotkanie to kolejny etap planowanej od września 2015 r. reorganizacji sieci szkół zawodowych i technicznych w powiecie raciborskim.

Sukces wokalistek MDK na Majowej Nutce 2015-05-06, Środa

Sukces wokalistek MDK na Majowej Nutce

Magdalena Wojak zdobyła Nagrodę GRAND PRIX w kategorii solistów, a Natalia Tul Złotą Półnutkę w kategorii solistów 14 – 16 lat na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Talentów „Majowa Nutka” w Częstochowie, którego finały odbyły się w dniach 3-4 maja br.

Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2015 2015-05-06, Środa

Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2015

W dniach 13-15 maja br. w powiecie raciborskim odbywać się będą Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. W rywalizacji udział weźmie 19 zespołów.

Konsultacje społeczne Programu Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego 2015-05-05, Wtorek

W poniedziałek, 18 maja o godz. 10.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy pl. Okrzei 4a rozpocznie się kolejne spotkanie informacyjne w ramach rozpoczętego procesu konsultacji społecznych projektu dokumentu pn.: ,,Program Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego do roku 2019 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2024" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.