Powiat Raciborski pozyskał środki z Programu „Aktywna Tablica”

2020-11-17, Wtorek

Po raz drugi Powiatowi Raciborskiemu udało się pozyskał środki w ramach Programu „Aktywna Tablica”.

Działania programu obejmują rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach realizacji programu w 2019 r. pozyskano kwotę 28 000 zł, która umożliwiła zakup tablic interaktywnych, które otrzymał Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach.

W tym roku o podobne wyposażenie wzbogacą się oddziały CKZiU nr 1 w Raciborzu (Technikum nr 2 i Szkoła Branżowa I stopnia nr 2), CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu (Technikum nr 4 i Szkoła Branżowa I stopnia nr 4)  oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Raciborzu, II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu i Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu.

Łącznie na ten cel w 2020 r. pozyskano kwotę 98.000 zł.