Powiat Raciborski na targach Investfield Gmina 2010 w Poznaniu

2010-11-22, Poniedziałek

Już jutro w Poznaniu rozpoczynają się targi inwestycyjne, w których po raz pierwszy w roli wystawcy wystąpi Powiat Raciborski. W ramach projektu "Powiat raciborski to dobra inwestycja", ofertę inwestycyjną przedstawi Agencja Promocji Ziemi Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Targi potrwają do piątku.

Targi GMINA to projekt Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprojektowany by zgromadzić w jednym czasie i miejscu reprezentantów samorządów terytorialnych oraz przedstawicieli świata biznesu. W ramach targów odbywać się będzie Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, który oprócz bogatego programu merytorycznego, prezentować będzie ofertę inwestycyjną regionów.

W trakcie targów promowanych będzie aż dziewięć terenów inwestycyjnych gmin powiatu raciborskiego: 4 tereny Gminy Racibórz, 2 tereny Gminy Krzyżanowice i po jednym terenie Powiatu Raciborskiego, Gminy Kuźnia Raciborska oraz Gminy Krzanowice. Dla odwiedzających stoisko Powiatu przygotowano m.in. teczki inwestycyjne terenów z informacją w czterech językach, prezentację 2D i 3D, jak również materiały promocyjne.

Przypomnijmy.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet I "Badania i rozwój technologiczny (B+R), innowacje i przedsiębiorczość", Działanie 1.1. "Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu".

Całkowity koszt projektu: 270 000 zł
Wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 229 500 zł.
Środki własne beneficjenta: 40 500 zł

Beneficjent: Powiat Raciborski

Jednostka realizująca: Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Partnerzy:
Miasto Racibórz,
Miasto i Gmina Kuźnia Raciborska,
Gmina Krzyżanowice,
Miasto i Gmina Krzanowice

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Miastem Racibórz, Gminą Krzanowice, Gminą Krzyżanowice oraz Gminą Kuźnia Raciborska. Projekt polega na promocji terenów inwestycyjnych powiatu raciborskiego poprzez udział w targach inwestycyjnych oraz organizację kampanii promocyjnej.

Podstawowymi elementami kampanii będą:
- zamieszczenie ogłoszeń o wolnych terenach inwestycyjnych w prasie o zasięgu ogólnopolskim (w tym w prasie branżowej),
- zamieszczenie reklamy na portalach internetowych o zasięgu ogólnopolskim,
- wysyłanie ofert inwestycyjnych wraz z filmami na DVD bezpośrednio do inwestorów potencjalnie zainteresowanych określonym rodzajem nieruchomości,
- reklama w telewizji o zasięgu regionalnym.

Realizacja projektu zakończy się w I kwartale 2011 r.