Zadaniem ww. zespołu było zaopiniowanie propozycji zadań naborowych na rok szkolny 2022/2023 w zakresie liczby zaproponowanych do uruchomienia oddziałów w poszczególnych szkołach, a także analiza kierunków kształcenia pod kątem zapotrzebowania ze strony lokalnego rynku pracy oraz kierunków polityki oświatowej powiatu. Zaproponowano kilka nowych kierunków kształcenia zawodowego: technika grafiki i poligrafii cyfrowej w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Gimnazjalnej a także technika stylistę, technika organizacji turystyki oraz technika robót wykończeniowych w budownictwie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Wileńskiej w Raciborzu.
Przedstawiciele pracodawców zwrócili szczególną uwagę na propozycję utworzenia 3 oddziałów w szkołach branżowych II stopnia w raciborskich centrach szkolnictwa zawodowego i ustawicznego. Dzięki powyższemu absolwenci branżówek będą mogli połączyć kontynuację nauki w macierzystych szkołach (z możliwością uzyskania dyplomu technika i przystąpienia do matury) z zatrudnieniem w firmach na ziemi raciborskiej.
Plany naborowe zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu Zarządu Powiatu Raciborskiego, a po ich zatwierdzeniu oferta edukacyjna zostanie opublikowana na stronach internetowych szkół ponadpodstawowych oraz w informatorze naborowym wydawanym co roku przez Referat Edukacji.
Przedmiotem spotkania była również analiza poziomu nauczania w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Wszyscy członkowie zespołu, w tym przedstawiciele pracodawców, podkreślili właściwy poziom edukacji w szkołach powiatowych, również na kierunkach zawodowych. Potwierdzeniem jest bardzo duże zainteresowanie oraz faktyczne uczęszczanie do raciborskich szkół ponadpodstawowych blisko 15% uczniów mieszkających w powiatach głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, rybnickim i wodzisławskim.
Klawisze Dostępności
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H