Powiat

Praca w starostwie w Referacie Architektury i Budownictwa 2020-01-13, Poniedziałek

Praca w starostwie w Referacie Architektury i Budownictwa

Starostwo w Raciborzu ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze ds. architektoniczno-budowlanych w Referacie Architektury i Budownictwa.

Noworoczny koncert starosty i prezydenta 2020-01-07, Wtorek

Noworoczny koncert starosty i prezydenta

W piątek 3 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury na powitanie Nowego Roku odbył się tradycyjny Koncert Noworoczny Starosty i Prezydenta.

Koncert noworoczny starosty i prezydenta 2019-12-30, Poniedziałek

Koncert noworoczny starosty i prezydenta

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy i Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 3 stycznia 2020 roku o godzinie 18.00.

Konsultacje społeczne zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego ze zm. 2019-12-27, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego ze zm.

Skarbonka Fundacji na rzecz Szpitala w raciborskim Auchan 2019-12-17, Wtorek

Skarbonka Fundacji na rzecz Szpitala w raciborskim Auchan

Do końca marca 2020 r. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu prowadzi zbiórkę publiczną na terenie hipermarketu Auchan. Wszystkie pieniądze przekazane do skarbony zostaną przeznaczone na zakup drobnego sprzętu medycznego dla Pogotowia Ratunkowego Szpitala.

Remonty dróg powiatowych w Górkach Śląskich i Tworkowie 2019-12-13, Piątek

Remonty dróg powiatowych w Górkach Śląskich i Tworkowie

Remonty dróg powiatowych w Górkach Śląskich oraz Tworkowie zostały ujęte na liście zadań powiatowych informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Bardzo zła jakość powietrza 2019-12-13, Piątek

Bardzo zła jakość powietrza

Dzisiaj, 13 grudnia 2019 r. prognozowana jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła i bardzo zła.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2020 roku 2019-12-13, Piątek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2020 r. finansowanego ze środków PFRON.

Powiatowe Mikołaje pracowały pilnie 2019-12-10, Wtorek

Powiatowe Mikołaje pracowały pilnie

Tuż przed 6 grudnia, by wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych, powiatowi pomocnicy Mikołaja z rękami pełnymi prezentów, wyruszyli w drogę.

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym 2019-12-09, Poniedziałek

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie: