Szczepienia mieszkańców DPS „Złota Jesień” 2021-11-26, Piątek

Szczepienia mieszkańców DPS „Złota Jesień”

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich mieszkańców razem z personelem medycznym Punktu Szczepień Raciborskiego Szpitala zorganizował szczepienia przeciw COVID-19 dawką przypominającą zarówno dla mieszkańców jak i personelu Domu, na miejscu w placówce. Kilka osób zdecydowało się również na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki.

Już jest! OFICJALNY PROGRAM Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Piastowskim. 2021-11-24, Środa

Z radością przypominamy, że w dniach od 11 do 18 grudnia 2021 r. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Powiat Raciborski oraz Zamek Piastowski w Raciborzu wspólnie organizują ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY.

ANKIETA ONLINE jako jeden z etapów Diagnozy Obszaru Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego 2021-11-24, Środa

Obecnie prowadzone są prace nad opracowaniem diagnozy Subregionu Zachodniego będącej punktem wyjścia do stworzenia Strategii Terytorialnej Subregionu Zachodniego Województwa Ślaskiego czyli dokumentu, który wyznaczał będzie kierunki jego rozwoju, a przede wszystkim odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców obszaru.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizacje zadania publicznego - Wojewódzki turniej dzieci w Mini Piłce Ręcznej w ramach ogólnopolskiego programu „Gramy w ręczną” 2021-11-23, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start” Pietrowice Wielkie na realizację zadania publicznego pt. "Wojewódzki turniej dzieci w Mini Piłce Ręcznej w ramach ogólnopolskiego programu „Gramy w ręczną”, wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Jubileusz 100-tnych urodzin Pani Agnieszki Potyki - wieloletniej mieszkanki DPS „Złota Jesień” w Raciborzu 2021-11-19, Piątek

Jubileusz 100-tnych urodzin Pani Agnieszki Potyki -  wieloletniej mieszkanki DPS „Złota Jesień” w Raciborzu

Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „dwieście”. Tak właśnie było 19 listopada br. w DPS „Złota Jesień” w Raciborzu gdzie Pani Agnieszka Potyka obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin.

Nowe aparaty powietrzne dla OSP w Bieńkowicach 2021-11-19, Piątek

Nowe aparaty powietrzne dla OSP w Bieńkowicach

Wczoraj, starosta raciborski Grzegorz Swoboda wraz z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej przekazał nowy komplet dwóch zestawów powietrznych, z pełnym wyposażeniem, jednostce OSP w Bieńkowicach. Agregaty wraz z pełnym wyposażeniem zostały nieodpłatnie pozyskane przez starostę w ramach dobrej współpracy z jednostkami straży pożarnej z Austrii.

POWIAT RACIBORSKI PARTNEREM PROJEKTU KOLEJOWEGO 2021-11-18, Czwartek

POWIAT RACIBORSKI PARTNEREM PROJEKTU KOLEJOWEGO

„Rewitalizacja linii kolejowych nr 177, 294 Racibórz - Racławice Śląskie” to projekt, którego liderem jest województwo opolskie a do którego Powiat Raciborski dołożył 20 tys. zł.

PRZEJŚCIE DO SZKOŁY W POGRZEBIENIU BĘDZIE BEZPIECZNIEJSZE 2021-11-18, Czwartek

PRZEJŚCIE DO SZKOŁY W POGRZEBIENIU BĘDZIE BEZPIECZNIEJSZE

Dzisiaj miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na przebudowę przejścia dla pieszych na drodze powiatowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pogrzebieniu.

POMYSŁ NA ZAMEK - sprawozdanie z prac Zespołu doradczego 2021-11-18, Czwartek

POMYSŁ NA ZAMEK - sprawozdanie z prac Zespołu doradczego

We wtorkowe popołudnie 16 listopada 2021 r. w Domu Książęcym, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się posiedzenie Zespołu doradczego ds. przygotowania rekomendacji w zakresie rozwoju oraz zmiany kierunków funkcjonowania Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Popularyzacja szkolnictwa zawodowego w regionie 3 powiatów: raciborskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i wodzisławskiego 2021-11-18, Czwartek

W dniu 17 listopada 2021 r. o godz. 9.30 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się konferencja przedstawicieli 3 powiatów: raciborskiego, kędzierzyńsko – kozielskiego, wodzisławskiego pn. Popularyzacja szkolnictwa zawodowego w regionie.