DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ 2022-02-22, Wtorek

DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ

Informujemy, że Zarząd Powiatu Raciborskiego sprzedaje atrakcyjną działkę położoną w sąsiedztwie Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

ŚLUBOWANIE NOWEGO DYREKTORA PCS ZŁOŻONE 2022-02-22, Wtorek

ŚLUBOWANIE NOWEGO DYREKTORA PCS ZŁOŻONE

Dzisiaj, w obecności starosty oraz wicestarosty, uroczyste ślubowanie złożył dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu czyli nowo powołanej jednostki Powiatu Raciborskiego, która z powodzeniem zastąpiła dawny MOS.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu 2022-02-22, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11.

Opłata roczna z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów w 2022 roku 2022-02-18, Piątek

Na podstawie ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów od 1 stycznia 2019 r. nastąpiło przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.

Banknot 0 EURO przedstawiający Stare Opactwo w Rudach już niebawem w sprzedaży 2022-02-18, Piątek

Banknot 0 EURO przedstawiający Stare Opactwo w Rudach już niebawem w sprzedaży

Powiat Raciborski posiada wiele cennych zabytków. Jednym z nich jest Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach. Stąd pomysł na banknot kolekcjonerski 0 Euro z wizerunkiem Starego Opactwa w Rudach.

PONAD 50 MLN ZŁ NA SZPITALNE INWESTYCJE! 2022-02-16, Środa

PONAD 50 MLN ZŁ NA SZPITALNE INWESTYCJE!

Trwa właśnie gruntowna przebudowa Szpitala Rejonowego w Raciborzu, która możliwa jest dzięki wysokim dotacjom pozyskanym przez władze powiatu raciborskiego i dyrekcję lecznicy na udoskonalenie infrastruktury oraz zakup nowoczesnego sprzętu.

ZMIANY w transporcie drogowym 2022-02-15, Wtorek

ZMIANY w transporcie drogowym

W związku ze nowelizacją ustawy o transporcie drogowym oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (WE) nr 1071/2009 informujemy o wejściu w życie 1 marca 2022 r. najistotniejszych zmian.

ROZLICZ PIT z Fundacją na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2022-02-15, Wtorek

ROZLICZ PIT z Fundacją na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Powiatu Raciborskiego, Starostwo Powiatowe w Raciborzu we współpracy z Zarządem Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od dnia 21.02.2022 r. do dnia 21.04.2022 r. umożliwia darczyńcom Fundacji, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT-37 za 2021 rok.

Webinarium - Śląskie SMOGSTOP dla mieszkańców woj. śląskiego 2022-02-14, Poniedziałek

Webinarium - Śląskie SMOGSTOP dla mieszkańców woj. śląskiego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium pt. Elektroniczna platforma i aplikacja na urządzenia mobilne Śląskie SMOGSTOP – narzędzie informatyczne dla mieszkańców województwa śląskiego, organizowanym przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU).

Ocena wyróżniająca dla dyrektora ZSO nr 1 w Raciborzu 2022-02-11, Piątek

Ocena wyróżniająca dla dyrektora ZSO nr 1 w Raciborzu

10 lutego 2022 r. z udziałem Grzegorza Swobody - Starosty Raciborskiego, Marka Kurpisa – Wicestarosty, Ewy Lewandowskiej – Członka Zarządu oraz Ewy Bohr-Cyfki – Kierownika Referatu Edukacji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się uroczyste wręczenie oceny pracy Pani Marzenie Kacprowicz – Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.