Powiat

Test syren alarmowych w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 2015-07-30, Czwartek

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu informuje, że 1 sierpnia (sobota) 2015 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Objazdowe Kino Allegro zawita na raciborski zamek 2015-07-29, Środa

- Jeśli pogoda dopisze, to 31 lipca zapraszamy na zamkowy dziedziniec późną wieczorową porą. Tego dnia, o godz. 21.00 planujemy projekcję filmu pt. „Władca Pierścieni”. A wszystko to dzięki objazdowemu Kinu Allegro.

Profilaktyczne programy zdrowotne śląskiego NFZ 2015-07-29, Środa

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzi profilaktyczne programy zdrowotne podstawowych badań dostępnych bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w zakresie chorób układu krążenia, chorób odtytoniowych (w tym POCHP) oraz gruźlicy.

Wokaliści zespołu Miraż wystąpili na zamku 2015-07-27, Poniedziałek

Wokaliści zespołu Miraż wystąpili na zamku

W sobotnie popołudnie 25 lipca 2015 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w miejscu byłej wozowni, w ramach cyklu „Piosenki na Zamku czar...” przed publicznością zaprezentowali się młodzi artyści - wokaliści zespołu Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. W urokliwej aurze zamkowych murów można było usłyszeć piękne dźwięki muzyki wokalnej.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2015-07-24, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” z Krzyżanowic – na realizację zadania publicznego pt. Szkolenie wyjazdowe pn. „Rodzina zastępcza – wyzwania, zagrożenia, satysfakcja” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Spartanie pobiegną dla Magdy z Raciborza 2015-07-23, Czwartek

Spartanie pobiegną dla Magdy z Raciborza

I RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbędzie się 30 sierpnia w Raciborzu zapowiada się nie tylko na bardzo ciekawą imprezę sportową. Wydarzeniu będzie przyświecać także szczytny cel. Na linii startu, obok amatorów biegów dystansowych ustawią się również członkowie Fundacji Spartanie Dzieciom, czyli największej grupy biegaczy w Polsce.

Ogłoszenie ws. przeprowadzenia Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015 -2019 2015-07-23, Czwartek

W roku bieżącym w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie opracowania pod nazwą „Wykonanie wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.”

Utrudnienia w ruchu - przejazd kolejowy Tworków 2015-07-22, Środa

W związku z robotami naprawczymi przejazdu kolejowego zlokalizowanym w km 41,236 szlaku Racibórz-Krzyżanowice linii kolejowej nr 151 Kędzierzyn Koźle – Chałupki przy ul. Dworcowej w Tworkowie informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu na ww. przejeździe w dniach 23-31.07.2015 r.

Utrudnienia w ruchu - przejazd kolejowy Roszków 2015-07-22, Środa

W związku z robotami naprawczymi przejazdu kolejowego zlokalizowanym w km 47,058 szlaku Krzyżanowice-Chałupki linii kolejowej nr 151 Kędzierzyn Koźle – Chałupki w Roszkowie informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu na ww. przejeździe w dniach 23-31.07.2015 r.

Letnia Akcja Zamkowe Zuchy 2015 już wkrótce na Zamku Piastowskim 2015-07-20, Poniedziałek

Letnia Akcja Zamkowe Zuchy 2015 już wkrótce na Zamku Piastowskim

Czas rozpocząć akcję Zamkowe Zuchy 2015. Startujemy w poniedziałek 3 sierpnia o godz. 10.00. - W tym roku, akcję planujemy zorganizować w pierwszej połowie sierpnia, jako cykl spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Zręczne Skarby raciborskiej ziemi”. Dzieci to prawdziwy „Skarb” a wszystkie dzieci są nasze.