Powiat

Do 29 lutego trwa nabór wniosków na dotację na prace konserwatorskie 2016-01-18, Poniedziałek

Do 29 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Zakończenie remontu drogi powiatowej Racibórz-Miedonia - Brzeźnica 2016-01-15, Piątek

Zakończenie remontu drogi powiatowej Racibórz-Miedonia - Brzeźnica

Dziś oficjalnie zakończono remont drogi powiatowej z Raciborza-Miedoni do Brzeźnicy. Modernizacja została przeprowadzona dzięki unijnemu wsparciu oraz współpracy trzech samorządów. Była to największa inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Raciborski w 2015 roku. W wydarzeniu uczestniczyli: starosta Ryszard Winiarski, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, sekretarz Gminy Rudnik Karina Lassak oraz przedstawiciel wykonawcy.

Zapraszamy do tańca z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu! 2016-01-13, Środa

Zapraszamy do tańca z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu!

Roztańczony weekend z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu.

Nowy sprzęt dla raciborskiego szpitala z 1% 2016-01-13, Środa

Nowy sprzęt dla raciborskiego szpitala z 1%

Na przełomie lat 2015/2016 Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu sprzęt o wartości 82 507,59 złotych. Zakup ten został sfinansowany ze środków pozyskanych przez Fundację w ramach darowizn 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Komunikat i ostrzeżenia WOPR KATOWICE/ŚLĄSK 2016-01-08, Piątek

Gorąco apelujemy od powstrzymania się od wchodzenia na lód!

Powiadomienie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dot. monitoringu powietrza 2016-01-08, Piątek

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza informuje, że w dniu 08.01.2016 r. w godzinach przedpołudniowych nie wystąpiły przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężeń jednogodzinnych dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla oraz ośmiogodzinnego poziomu docelowego ozonu.

Powiadomienie dotyczące przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 2016-01-08, Piątek

Wczoraj na obszarze aglomeracji górnośląskiej w: Katowicach, Mysłowicach, Tychach, na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej w mieście Jastrzębie Zdrój oraz w strefie śląskiej w powiatach bieruńsko-lędzińskim, pszczyńskim, raciborskim, wodzisławskim wystąpiło w powietrzu przekroczenie poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia poziomu alarmowego dla pyłu PM10.

Konsultacje projektu uchwały dot. nadania statutu szpitalowi w Raciborzu 2016-01-07, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu w roku 2015 2016-01-05, Wtorek

Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu w roku 2015.

Przedsiębiorco, nie czekaj aż przyjdzie kontrola! 2016-01-05, Wtorek

Szkolenia nt. sprawozdań dotyczących korzystania ze środowiska dla małych i średnich przedsiębiorstw.