Posiedzenie Zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Raciborskiego

2023-02-13, Poniedziałek

Dnia 7 lutego 2023r. odbyło się posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Zadaniem ww. zespołu było zaopiniowanie propozycji zadań naborowych  na rok szkolny 2023/2024 pod kątem ilości uruchamianych oddziałów w poszczególnych szkołach, a także nowych kierunków wprowadzanych w szkołach na terenie szkół podległych Powiatowi Raciborskiemu.

Następnie plany naborowe zostaną przedstawione Zarządowi Powiatu Raciborskiego, a po ich zatwierdzeniu  oferta edukacyjna zostanie opublikowana na stronach internetowych szkół ponadpodstawowych oraz w informatorze naborowym wydawanym co roku przez Referat Edukacji.

Podczas prezentacji została również przedstawiona analiza demograficzna na rok szkolny 2023/2024, przeprowadzona w oparciu o dane z SIO pozyskane z gmin powiatu raciborskiego,

Na spotkaniu ustalono, iż DNI OTWARTE w szkołach będą miały miejsce, w zależności od potrzeb uczniów, w dniach 29-31 marca br.