Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Raciborzu!

2024-06-19, Środa
Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Raciborzu!
Wczoraj 18 czerwca br., na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego, którego gospodarzem tym razem był Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z prezesem ZPP Andrzejem Płonką.

Posiedzenie otworzyli Andrzej Płonka dotychczasowy szef wraz z Starostą Raciborskim Grzegorzem Swobodą. Omówiono nowe zasady współpracy w ramach konwentu w nowej kadencji.

W posiedzenia przyjęto uchwały dotyczące:

1. Wyboru Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego – został nim Starosta Raciborski Grzegorza Swoboda,
2. Przedstawiciela Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego do Zarządu Związków Powiatów Polskich – Andrzej Płonka dotychczasowy prezes i szef konwentów, Starosta Bielski,
3. Zastępcę przewodniczącego konwentu - Starosta Częstochowski Krzysztof Smela,
4. Wyboru przedstawicieli do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - Mirosław Duży, Starosta Mikołowski oraz Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński.

Oprócz wyborów nowych władz omawiane został tematy związane z:
- finansowaniem,
- transportem,
- oświatą oraz służbą zdrowia.

Gościem konwentu w formule on-line był Grzegorz Kubalski, z-ca dyrektora biura ZPP który mówił o finansowaniu samorządów.

Galeria zdjęć dostępna poniżej.