Porozumienie o współpracy z Elbe-Elster podpisane

2012-08-27, Poniedziałek

W dniach 24-25 sierpnia br. w powiecie Elbe-Elster odbył się jubileusz XX-lecia współpracy pomiędzy niemieckimi powiatami Märkischer Kreis a Elbe-Ester. Podczas uroczystości nastąpiło też podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy naszym powiatem a Powiatem Elbe-Elster.

25 sierpnia w Doberlug-Kirchhain Starosta Raciborski Adam Hajduk oraz starosta Elbe-Elster Christian Jaschinski podpisali porozumienie o współpracy. Porozumienie to stworzy trwałe podstawy dla przyszłej współpracy pomiędzy samorządami oraz umożliwi nie tylko wspieranie inicjatyw w dziedzinie wymiany młodzieży, edukacji, kultury i sportu, lecz także ugruntuje silne więzi wśród mieszkańców, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw.

Obchody jubileuszowe oraz podpisanie porozumienia zaplanowano na czas trwanie jednego z największych festiwali piosenki w regionie - Finsterwalder Sängerfest, podczas którego wystąpiła Joanna Soszyńska, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.